У Торецьку надзвичайний стан: Місто без води, під загрозою система опалення (ФОТО)

У Торецьку в Донецькій області оголошено надзвичайну ситуацію через аварію на водогоні, по місту розвозять воду 10 автоцистерн

Третій день без води живуть люди в Торецьку і передмістях, передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

У місті оголошено надзвичайну ситуацію. З відрами, бідонами і каністрами люди шикуються в чергу у пожежних машин, щоб набрати води.

"Ми в Торецьку вже досвідчені, не перший раз так довго без води живемо. Водичка всюди потрібна, руки помити, випрати, щось змити, посуд помити. Це не рахуючи того, що питну воду окремо витрачаємо. Її доведеться купувати. Тут розливають технічну. Це тільки для побутових потреб, для санвузла. Вчора питну купувала, сьогодні вже закінчилася", - розповідає мешканка Торецька Наталя.

Воду розвозити почали 17 жовтня. Задіяли 5 пожежних автоцистерн та 5 машин комунальних підприємств. Розвозять по графіку по всьому місту і в прилеглі селища.

У місцевій військово-цивільної адміністрації кажуть, що слідом за водою можуть початися проблеми з опаленням. Система може не витримати, і місто замерзне.

"Системи були підготовлені, системи були з водою. Безумовно, зараз люди забирають воду із системи опалення. Ми прогнозуємо, що якщо водовід ми не відремонтуємо і не запустимо, то почати опалювальний сезон буде вкрай проблематично", - каже заступник керівника Торецька міської військово-цивільної адміністрації Сергій Винник.

Альтернативних джерел отримання води в Торецьку немає. Місто залежить від окупованої Горлівки. Навіть якщо ремонтні роботи розпочнуться негайно, вода у жителів міста в кращому випадку з'явиться через три дні.

Нагадаємо, що ділянка, на якій трапився прорив, знаходиться в "сірій зоні" на Донеччині. Через аварію на водогоні без води залишились більше 40 тисяч абонентів.

15 жовтня прорвало водогін "Горлівка - Торецьк" діаметром 900 мм в районі Горлівки в "сірій зоні". Після пориву зупинили централізоване водопостачання до Торецька, Залізного, селища Північного та Південного.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #опалення