У Суркова підтвердили, що Росія ніколи не роззброїть окупований Донбас

Близький до кремлівського куратора "Л-ДНР" Владислава Суркова російський політолог Олексій Чеснаков підтвердив, що роззброєння окупованого Донбасу не відбудеться ніколи

Про це він сказав, коментуючи російське розуміння виконання "мінських домовленостей", передає Depo.Донбас з посиланням на "Актуальні коментарі".

"Завдання України - не дати Донбасу особливий статус. Про це вже заявив Зеленський. Тому вони крутяться - пропонують особливий статус тільки на перехідний період, на 3-5 років. Або особливий статус після повного роззброєння ополчення (тобто, ніколи). У Росії завдання протилежна - домогтися для Донбасу особливого статусу. Справжнього, постійного, твердого. Закріпленого в українській Конституції і українських законах чітко і беззастережно. Щоб потім не можна було скасувати відразу, як тільки підтримка Росії припиниться, як це хочуть насправді українці", - сказав Чеснаков.

Він додав, що Сурков (тобто Кремль, - ред.) бачить фінал мінського процесу у тому, що окупованому Донбасу буде надано "особливий статус".

"Донбас має співіснувати з Україною, приблизно, як Гонконг з Китаєм - один народ, дві системи. Тільки не на п'ятдесят років, а безстроково. Або ж Україна може отримати так званий символічний суверенітет над Донбасом. Щось на зразок того, як Британія над Канадою або Австралією, де англійська королева номінально числиться главою держави, але на ділі ніякої влади не має. Це буде гарне рішення", - мріє Чеснаков.

"Можна було б зробити Донбас сферою спільних інтересів Росії і України. Щоб Донбас став не причиною розбрату, а платформою для співпраці та спільної роботи. Там могли б ходити на рівних дві валюти - рубль і гривня, працювали б спільні підприємства", - додав він.

Чеснаков також сказав, що у російському держапараті є дві групи впливу.

"Одні хочуть негайно скинути напругу, "здати Донбас", їм набридла українська тема, вони втомилися від конфронтації і готові піти на "паскудний мир". Якщо вони переможуть, то Росія програє. Інша група, навпаки, хоче використовувати високу напругу в міжнародній політиці для досягнення великої мети - повернення України в нормальний стан близької, найближчої до Росії нації. Як говорить Сурков, треба не Донбас повернути Україні, а Україну Донбасу", - сказав він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook