У росЗМІ з'явилися "10 кроків щодо Донбасу" президента Зеленського

На Росії опублікували "10 кроків Зеленського" для врегулювання військового конфлікту на Донбасі, які ніби пропонує Україна

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Російські ЗМІ публікують 10 кроків, які влада України нібито запропонувала для припинення війни на Донбасі, проте речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович не підтвердив інформацію.

За даними російського видання "Коммерсант", свої пропозиції українська сторона поширила ще перед засіданням Тристоронньої контактної групи, що відбулося 8 грудня.

Назва документа: "Необхідні кроки для розблокування роботи Тристоронньої контактної групи, "нормандського формату", виконання Мінських угод та загальних узгоджених підсумків Паризького саміту у "нормандському форматі" 9 грудня 2019 року".

Крок 1. Українська делегація у вівторок та середу (мається на увазі 8–9 грудня, — прим. ред.) на засіданні ТКГ докласть зусиль для відновлення режиму припинення вогню з 00:00 за київським часом 10 грудня 2021 року та повернення до виконання "Заходів щодо посилення режиму припинення вогню" від 22 липня 2020 року.

Крок 2. Українська делегація у вівторок та середу на засіданні ТКГ здійснить усі необхідні дії для взаємного відкриття двох нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ "Золоте" та "Щастя") на лінії розмежування та повторного відкриття всіх існуючих КПВВ, а також продовження режиму їх роботи напередодні новорічних та різдвяних свят.

Крок 3. Українська делегація у вівторок та середу на засіданні ТКГ надасть списки осіб, які утримуються у зв'язку з конфліктом, які підлягають звільненню або обміну, для того, щоб зробити все можливе, щоб здійснити обмін до кінця 2021 року. Для цього українська сторона буде готова завершити раніше розпочаті процедури щодо встановлених осіб, які виявили бажання бути переміщеними на території ОРДЛО чи РФ.

Крок 4. Паралельно з вирішенням питань, згаданих у кроках 1–3, українська сторона буде готова на засіданні ТКГ:

  • повернутися до розгляду проєкту закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України" з імплементованою в ньому "формулою Штайнмайєра" (схвалена ТКГ у жовтні 2019 року, визначає механізм набуття чинності законом про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО).

Крок 5. У вівторок та середу на засіданні ТКГ українська сторона порушить питання щодо забезпечення безпечного та надійного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

Крок 6. Проведення телефонної розмови між президентом України та президентом РФ щодо:

  • повернення до режиму припинення вогню з 10 грудня 2021 року;
  • заяви двох президентів після їхньої телефонної розмови про деескалацію навколо кордонів України;
  • сприяння проведенню "новорічного/різдвяного" взаємного звільнення та обміну утримуваних у зв'язку з конфліктом осіб;
  • визначення уповноважених двох президентів для початку переговорів щодо продовження транзиту російського газу після 2024 року.

Крок 7. Підготовка та погодження порядку денного та підсумкових документів у рамках підготовки зустрічі президента України та президента Російської Федерації.

Крок 8. Проведення зустрічі президента Російської Федерації та президента України.

Крок 9. Проведення саміту лідерів Нормандського формату.

Крок 10. Погодження в рамках ТКГ наступних законів із подальшим внесенням їх до Верховної Ради України:

  • про особливості місцевого самоврядування ОРДЛО з імплементованою до нього "формулою Штайнмайєра";
  • про амністію;
  • про децентралізацію (з урахуванням особливостей ОРДЛО);
  • про спеціальну (вільну) економічну зону;
  • про особливості проведення місцевих виборів до ОРДЛО.

"Новини Донбасу" попросили спікера української делегації у ТКГ Олексія Арестовича підтвердити чи спростувати правдивість змісту опублікованих у ЗМІ пропозицій. Арестович відмовився коментувати це.

Представник Росії в ТКГ Борис Гризлов сказав виданню "Коммерсант", що зазначені "10 кроків" у неофіційному порядку були передані Росії на початку грудня, "але ніколи не спрямовувалися Києвом на розгляд до контактної групи".

"Перші три кроки, виконання яких залежить виключно від волі Києва, як було зазначено вище, незмінно блокуються Україною, як до, так і після отримання від неї зазначеного документа. Це стосується питань перемир'я, відкриття пунктів пропуску та звільнення утримуваних осіб", — стверджує Гризлов.

Нагадаємо, 21 грудня глава на конференції українських послів "Дипломатія 30. Стратегія сильної держави" Зеленський зробив акцент, що готовий до прямих перемовин з президентом Росії в будь-якому форматі та заявив, що Україна запропонувала десять кроків, які можна виконати із залученням держав – учасниць Нормандського формату та США.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme