ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Покровську можуть встановити "крилатий" пам'ятник Шевченку (ФОТО)

У Покровську на Донеччині представили кілька варіантів пам'ятника Тарасу Шевченку, який передбачається встановити на площі Шибанкова

Depo.
29 листопада 2018 12:06
ФОТО: depo.ua

Варіанти на сесії міськради показав скульптор - автор композиції на честь Леонтовича Петро Антип, передає Depo.Донбас з посиланням на Орбіта.

Він представив два варіанти пам'ятника, де Шевченко стоїть в повний зріст (2,2 метра), при цьому здається, що у поета є крила.

І ще два, де він зображений сидячи. Навпроти - порожній стілець, куди зможе сісти кожен бажаючий. Ще до півметра - висота постаменту.

Матеріалами для виготовлення пам'ятника в одному варіанті можуть послужити бронза і граніт, в іншому - бронза і міцне вітражне скло, на яке нанесуть тексти творів поета.

Таким чином, за задумом Антипа, скульптуру буде добре видно з усіх боків.

"Я не хотів повторювати вже реалізовані рішення і вирішив зобразити Шевченка в той період, коли він сам навчався в академії, європейцем в хорошому костюмі - адже саме таким він і був. Загальновідомо, що Шевченко написав знаменитий "Кобзар" у віці 26 років, коли складав вірші паралельно з малюванням, навіть не думаючи стати поетом. До збірки ці твори об'єднали в 1840 році люди, що звернули увагу на його геніальний талант", - сказав Антип.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook