У МінТОТ назвали регіони, які піддаються дестабілізації (КАРТА)

В Україні тільки в червні зафіксовано понад 450 подій, які свідчать про поляризацію настроїв в суспільстві, неконтрольованому використанні зброї для вирішення конфліктів і оскверненні історичних пам'яток

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб на основі дослідження та аналізу інформації з відкритих джерел, передає Depo.Донбас.

"Багато таких випадків відразу посилюються і поширюються російськими ЗМІ, що є одним з методів ведення гібридних конфліктів, спрямованих на дестабілізацію українського суспільства. Наприклад, у Львові протягом червня надійшло 211 електронних повідомлень і викликів про закладення вибухових пристроїв за різними адресами міста. Псевдомінірованіе носить масовий характер, іноді поліція отримує повідомлення про мінування кожні 2-3 години ", - йдеться в повідомленні.

Більшість повідомлень про замінування надходили з Росії Головна мета таких повідомлень - виведення з ладу великих об'єктів з масовим перебуванням людей (бізнес-центри, ТРЦ, кінотеатри та ін.), Сіяння паніки серед населення, формування почуття страху незахищеності у власній державі і суспільстві. Схожа ситуація сталася в Харкові - 42 неправдивих виклики про замінування і в Києві - 12 викликів.

Також спостерігається велика кількість випадків використання нелегальної зброї, його поширення, а також фактів насильства з використанням такої зброї. Зазначене мало місце в більшості областей України, зокрема у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Київській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій , Чернігівській та Харківській областях (70 випадків).

За даними моніторингу, в червні найбільшу кількість випадків, які можуть дестабілізувати ситуацію в українському суспільстві зафіксовано у Львівській (47%), Харківської (12%), Київської та Києві (7%), Луганській (4%), Донецькій (4%) і Одеській (4%) областях.

"МТОТ здійснює аналіз даних відповідно до мандату Міністерства, до складу якого, в тому числі, координаційні зусилля з моніторингу та превентивних заходів щодо вирішення конфліктів в громадах не тільки на сході країни, а по всій території України. МТОТ причетний до вирішення проблем, пов'язаних з конфліктом і уразливими територіями, працює над зміцненням стабільності українського суспільства ", - йдеться в повідомленні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас