У іноземних журналістів на Донбасі проблеми з акредитацією, — Медіарух

Представники Медіаруху заявили про проблему з акредитацією іноземних журналістів у зоні ООС

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
У іноземних журналістів на Донбасі пробл…
Фото: штаб ООС

Наразі близько 400 анкет досі перебуває на розгляді для отримання акредитації в зоні ООС на Донбасі, за рівнем уваги іноземних медіа до України ситуацію наразі можна порівняти з 2014–2015 роками.

За інформацією іноземних журналістів, під час отримання акредитації в зоні ООС вони стикаються з численними технічними проблемами, які ускладнюють роботу медіа і підривають довіру до українських органів влади, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Медіарух.

Зокрема йдеться про:

  • Термін видавання "акредитації" в 30 днів не відповідає реаліям сьогодення і особливостям роботи медіа. В умовах ескалації, затягування строків видавання нівелює інтерес медіа до подій в Україні і створює невиправдані технічні перешкоди. Окремі журналісти також скаржаться на понаднормове затягування видавання "акредитації" навіть до кількох місяців з невідомих причин.
  • "Акредитація" видається в пресцентрі в Часовому Яру, який має дуже обмежену кількість співробітників і так само обмежені технічні можливості. За даними ІМІ, над обробленням акредитацій на місці працює лише одна-дві людини, що не відповідає рівню запитів.
  • Процедура розгляду заявок є непрозорою, без можливості якимось чином оскаржити відмову в акредитації.
  • Відсутність якісного зворотного зв'язку з журналістами, які змушені звертатися до колег, громадських організацій і зрештою писати публічні звернення, щоб вплинути на ситуацію.

Така ситуація заважає медіа, зокрема іноземним, правдиво і своєчасно висвітлювати події в Україні й створює штучні перешкоди для роботи журналістів. В умовах гібридної війни надзвичайно важливою є побудова якісної і оперативної підтримки роботи журналістів в Україні, що сприятиме оперативному і достовірному інформуванню міжнародної спільноти про події в Україні. Окрім того, така ситуація підважує репутацію як держави Україна, так і української влади.

Що потрібно зробити, на думку Медіаруху, щоб виправити ситуацію:

  • Терміново змінити алгоритм видавання акредитацій відповідно до нагальних потреб.
  • Скоротити термін видавання акредитацій із 30 днів до максимум одного тижня.
  • Оскільки акредитація видається наразі в електронному вигляді, доцільно її перенести до Києва, що значно підвищить оперативність процесу і якість комунікації.
  • Залучити більшу кількість пресофіцерів для роботи з журналістами.
  • Покращити координацію з СБУ та іншими уповноваженими органами.
  • Залучити до вирішення ситуації МКІП, який міг би модерувати комунікацію між державними органами й стежити за якісною інформаційною політикою держави.

Нагадаємо, МЗС України завило, що видання Reuters створює фальшиву реальність: На Донбасі немає "сепаратистів".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme