Тука: Третина переселенців не знають, що можуть брати участь у виборах

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що внутрішньо переміщені осіби перебувають в соціальній кризі через недовіру до виборів

Про це передає Depo.Донбас з посиланням на LB.ua.

"Я більш як два роки особисто працюю над поверненням прав голосування внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Це надзвичайно важливо. Але останні цифри опитування, м'яко кажучи, неприємні. 31% наших ВПО по суті не знають, що мають право брати участь у виборах в Україні. Мені складно уявити, як таке взагалі може бути", - сказав Тука.

Ще один тривожний показник, за його словами, - коли станом на червень 2018 року фактично 24% переселенців не довіряють лідерам громадської думки і не вірять у вибори взагалі.

"Це абсолютна й відверта соціальна криза в середовищі переселенців. І жах", - наголосив Тука.

Водночас, зазначив він, 16% переселенців не знають як голосувати, а 11% - ніколи не голосували й не брали участі у виборах, а також не планують цього робити в майбутньому.

"Ми два роки тому підготували законопроект про повернення прав участі у виборах для наших переселенців. Два роки цей закон лежить у комітеті парламенту і не розглядається навіть у першому читанні... Але я впевнений, що ми будемо дотискати цей законопроект", - сказав заступник міністра.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook