У МінТОТ розповіли, як планують допомагати звільненим полоненим з роботою та житлом

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів про перелік першочергових проблем. з якими стикнулися звільнені з полону люди

Як передає Depo.Донбас, про це він розповів у ефірі 112 Україна.

"Ті, хто потрапив у полон за свою проукраїнську позицію, повератися до окупації не можуть, а тут нічого не мають...На першому місці питання - це житло, на другому - робота", - повідомив Тука.

Він зазначив, що наразі у міністерстві планують збирати дані про фах цих людей, однак попредньо він зазначив, що проблем з працевлаштуванням у них не буде.

"Це люди цікавих професі: електрозварювальник, будівельник, кухар. Я впевнений, що для цих людей ми швидко знайдемо роботу", - сказав Тука.

Інша проблема - з житлом. За словами заступника міністра, практично у всіх звільнених родичі та друзі залишился на окупованих територіях, тобто альтернативи переїзду до Києва в них немає.

"Трема буде вирішувати з Києвською міською держадміністрацією питання забезпечення гуртожитками цих людей. Можливо навіть нам вдасться у міністерстві залучити частину коштів, які передбачені Держбюджетом для підтримки політв'язнів... і надати цим цивільним, які звільнені з окупованих територій, додаткову фінансову допомогу", - зазначив Тука.

Він також уточнив що йдеться саме про 26 звільнених полонених з числа цивільних. Щодо військовослужбовців він не має інформації, бо ними опікується Міноборони.

Раніше Тука розповів про стан здоров'я звільнених з полону людей.

Нагадаємо, що 27 грудня 2017 року відбувся масштабний обмін полоненими між бойовиками та українською стороною на Донбасі. У рамках звільнення Україна отримала 73 полонених, а передала бойовикам 233.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme