Путін пропонує Україні купити в нього "троянського коня" за $2 млрд

Донбас.depo.ua стало відомо, які саме зміни у Конституцію України запропонували внести представники окупантів Денис Пушилін і Владислав Дейнего

Путін пропонує Україні купити в нього "т…

Бойовики бажають, щоб Україна перестала рухатися у НАТО і знову прийняла позаблоковий статус, разом з тим, вони визнають окупований Росією Крим та нині окуповану частину Донбасу - територією України, але вимагають для Донбасу «особливого статусу» і повністю бажають повісити його фінансування на бюджет України.

З огляду на те, що за підрахунками спільної місії ЄС, ООН та Світового банку тільки на перший етап відновлення Донбасу - відбудову зруйнованої інфраструктури - потрібно не менше $ 1,52 млрд, а президент Петро Порошенко заявив, що Україна узгодила з донорами виділення на ці цілі більшої суми - приблизно $ 2 млрд, виходить, що президент РФ Володимир Путін хоче якнайвигідніше для себе продати Україні цю частину Донбасу.

Представники бойовиків пропонують оновити Конституцію, включивши до неї новий розділ, де передбачено 8 статей.

У першій же йдеться про те, що що низка районів, міст та інших населених пунктів Донецької і Луганської області утворюють окремий район з особливим статусом. Перелік районів, міст та інших населених пунктів цих областей і основи їх особливого статусу визначаються окремим законом України.

Органи місцевого самоврядування цього «особливого району» мають Статути, що регулюють їх статус, питання прийняття, затвердження та реєстрації яких визначаються окремим Законом України. Ці органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про вступ в асоціацію із створенням спільних структур управління. Асоціації окремих районів з особливим статусом, на думку «ЛНР і «ДНР» теж повинні мати  Статути, що регулюють їх статус, питання прийняття, затвердження та реєстрації яких визначаються окремим Законом України. По суті, ця асоціація і буде Новоросією. 

Путін пропонує Україні купити в нього "троянського коня" за $1,5 млрд - фото 1

«Окремі райони з особливим статусом (або їх асоціації) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією, окремими законами України, а також угодами щодо розмежування повноважень між цими районами, їх асоціаціями та Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України, самостійно вирішують питання, віднесені до їх відання», - зазначається у статті.

Зазначається, що органи місцевого самоврядування цього «особливого району» Донбасу мають право самостійно утворювати виборчі комісії.

Наступна стаття заслуговує особливої уваги. У ній сказано, що Держава Україна має забезпечити фінансову самостійність окремих районів з особливим статусом.

Путін пропонує Україні купити в нього "троянського коня" за $1,5 млрд - фото 2

Але шлях забезпечення цього вони бачать у тому, щоб Україна «закріпила за бюджетами окремих районів з особливим статусом достатні джерела фінансування», які забезпечили б їх збалансованість, відповідали б обсягу завдань і «перебували у підпорядкуванні міської ради окремих районів з особливим статусом».

Також бойовики хочуть, щоб Україна щорічно визначала обсяги захищених видатків Державного бюджету, що мають спрямовуватися на державну підтримку соціально-економічного розвитку цих районів.

Також, «ЛНР» і «ДНР» забажали від «хунти» «надання фінансової допомоги та здійснення інших форм фінансового співробітництва».

Крім того, вони хочуть мати можливість укладати угоду з Україною по економічному, соціальному, культурному розвитку, угод щодо розмежування повноважень, введення спеціального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності, сприяння розвитку в окремих районах з особливим статусом транскордонного співробітництва.

«ДНР» і «ЛНР» у складі України бажають мати право створювати свою «народну міліцію» і мати окреме правове регулювання, самостійно призначати керівників своїх «правоохоронних органів», мати власну судову систему, яка має керуватися окремим законом України. Але при цьому бойовики не проти  аби «органи прокуратури окремих районів з особливим статусом входили в єдину систему прокуратури України».

Путін пропонує Україні купити в нього "троянського коня" за $1,5 млрд - фото 3

Загалом, теперішні «ДНР» і «ЛНР» хочуть забрати до себе у підпорядкування наступні питання:

1) призначення і проведення місцевих референдумів, виборів депутатів місцевих рад, міських, районних, сільських та селищних голів, затвердження складу виборчих комісій та порядку проведення виборів і референдумів;

2) управління та розпорядження майном, що належить окремим районам з особливим статусом;

3) розроблення, затвердження та виконання бюджету окремих районів з особливим статусом, а також участь у розробці Державного бюджету України з метою врахування інтересів окремих районів з особливим статусом і забезпечення їх фінансової самостійності;

4) розроблення, затвердження та реалізація програм соціально-економічного та культурного розвитку, природокористування та охорони навколишнього середовища;

5) участь у забезпеченні прав і свобод громадян, національної злагоди, охорона правопорядку і громадської безпеки;

6) забезпечення права на використання на території окремих районів з особливим статусом російської та інших національних мов;

7) охорона і порядок споруди меморіалів, обелісків, пам'ятних поховань та інших пам'яток історії та культури, а також розвиток багатонаціональних культур народів, що проживають в окремих районах з особливим статусом;

8) ініціювання введення надзвичайного стану та встановлення зон надзвичайної екологічної ситуації;

9) укладання договорів з іноземними державами або їх адміністративно-територіальними одиницями з питань, пов'язаних з діяльністю окремих районів з особливим статусом;

10) встановлення ставок місцевих податків і зборів;

11) встановлення розмірів платежів за надані адміністративні послуги;

12) інші функції в межах делегованих повноважень.

Крім того, бойовики пропонують внести зміни у статтю 116 Конституції України, доповнивши її пунктами про право «окремих районів» Донбасу укладати договори з центральною владою України щодо економічного, соціального, культурного розвитку цих районів, угоди щодо розмежування повноважень між цими районами, сприяння розвитку транскордонного співробітництва.

Разом з тим вони хочуть, щоб стаття 118 Конституції України про виконавчу владу і стаття 128 про призначення суддів не розповсюджувалась на «окремі райони».

Статтю 133 Конституції України про систему адміністративно-територіального устрою пропонують викласти у наступній редакції (не забувши при цьому внести у неї анексований Росією Крим та місто Севастополь):

Систему адміністративно-територіального устрою України складають:  України складають: Автономна Республіка Крим, окремі райони з особливим статусом Донецької та Луганської областей, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Путін пропонує Україні купити в нього "троянського коня" за $1,5 млрд - фото 4

До складу України входять: Автономна Республіка Крим, окремі райони з особливим статусом Донецької та Луганської областей, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська , Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

Міста Київ та Севастополь, окремі райони з особливим статусом Донецької та Луганської областей мають спеціальний статус, який визначається законами України.

Крім того, «ЛНР» і «ДНР» пропонують передбачити в законі України про внесення змін до Конституції України такі положення:

1. Установити, що Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" діє без часових обмежень.

2. Верховній Раді України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону виключити відповідні часові обмеження із Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", а також виключити абзац 1 частини 2 статті 10 цього Закону ".

І наостанок.  Бойовики категорично проти того, щоб Україна з Донбасом рухалася у напрямку НАТО.

«Передбачити прийняття поправки до Конституції України (наприклад, доповнити ст. 17 або 18 словами: "Україна не входить у військові блоки та союзи, зберігає нейтралітет, утримується від участі у військових діях за межами своєї території.") Та / або закону України, що закріплюють позаблоковий (нейтральний) статус України», - йдеться у пропозиціях «ЛНР» і «ДНР» щодо зміни Конституції України.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme