Стало відомо, скільки пенсіонерів з окупованого Донбасу з 2014 року не отримували пенсію

Починаючи з 2014 року з непідконтрольних українській владі територій Донбасу жодного разу не зверталися до органів Пенсійного фонду України 121,6 тис. пенсіонерів

Стало відомо, скільки пенсіонерів з окуп…

Про це повідомив начальник відділу організації соцзахисту внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України Олександр Кулик під час круглого столу "Довгострокові рішення для внутрішньо переміщених осіб: подальші кроки", передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецькі новини".

"121,6 тис. громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, жодного разу не зверталися до органів Пенсійного фонду за отриманням пенсій. Ми не знаємо, чи живі ці люди, чи продовжують там проживати, або виїхали в Росію або в інші країни", - сказав Кулик.

Він зазначив, що російська сторона і представники "ДНР", "ЛНР" відмовляються надавати будь-яку інформацію про кількість пенсіонерів і документи на них. "Тому тільки громадяни, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, при наявності підстав отримують всі пенсійні виплати", - сказав він.

Пенсії нараховуються всім жителям з непідконтрольних територій, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи. Кулик зазначив, що протягом серпня 2014 року - листопада 2019 року переселенцям виплачено понад 105 млрд грн пенсій. Але в Україні солідарна пенсійна система, а через те, що з "Л-ДНР" не надходять податкові відрахування, тяжкість виплат лягає на всі підконтрольні регіони і самих працюючих переселенців.

"У нас зареєстровано 1,42 млн ВПЛ, з них працездатних - тільки 326 тисяч. Це менше 23% від загальної чисельності ВПЛ. І це при тому, що в Україні солідарна пенсійна система, і кожен регіон платить свої відрахування до Пенсійного фонду. На жаль, з окупованих територій Донбасу після захоплення всіх підприємств, "віджимання", в бюджет України, в ПФУ не надійшло жодної копійки. Все це лягає на плечі інших підприємств і інших громадян України, які проживають на підконтрольній території. В тому числі, і на тих ВПЛ, які працюють і платять податки", - підкреслив Кулик.

Він додав, що з 326 тисячі працездатних переселенців понад 50 тис. громадян (15%) потребують працевлаштування.

Нагадаємо, вперше за останні 5 років в Державному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти на компенсацію зруйнованого житла. Мова йде всього про 40 млн грн, але в перебігу 5-ти років держава планує повністю розрахуватися по компенсації.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme