Стало відомо, хто замінить російських спостерігачів у СЦКК на Донбасі

Частину переговорів, які від Спільного центру контролю і координації вели російські представники, готові взяти на себе міжнародні організації

Як передає Depo.Донбас з посиланням на на Українські новини, про це заявив міністр з тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми провели цілу низку консультацій з міжнародними гуманітарними організаціями, вони готові частину комунікації брати на себе, адже ми в рамках нашого мандату не можемо комунікувати ні з ким з непідконтрольних територій", - сказав він.

Міністр додав, що міжнародні гуманітарні організації мають мандат виключно на захист цивільного населення і можуть вести переговори і з представниками бойовиків.

"Будемо проводити з ними низку зустрічей, для того щоб зрозуміти, як вони можуть нам допомогти, змінити свою роботу і забезпечити гуманітарну підтримку", - сказав міністр.

На його думку, вихід російської сторони зі Спільного центру ставить під загрозу діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та має на меті примусити Україну до діалогу з представниками бойовиків.

"Ми вже давно спостерігаємо, що РФ говорить про те, що їй незручний формат СЦКК, причому називаються різні причини: то погано ставляться до їх військовослужбовців, то їх обмежують. Це ми спостерігаємо з літа", - зазначив Черниш.

Він також розповів, що Мінські угоди не передбачають створення СЦКК, тому Росія може заявити, що оскільки її спостерігачі-представники відсутні на Донбасі, то міжнародному співтовариству необхідно виробити такі угоду і формат, згідно якого Росія все ж була присутня в зоні конфлікту у вигляді спостерігачів або миротворців. При цьому в такій угоді вказати, що Росія не є стороною конфлікту.

"Наявність російських офіцерів в СЦКК гарантувало, в тому числі, і безпеку для персоналу місії ОБСЄ", - сказав міністр.

За словами Черниша, виконання місією ОБСЄ свого мандату з моніторингу забезпечувалося гарантіями безпеки, отриманими в СЦКК. Крім того, міністр вважає, що вихід з СЦКК і концентрація російських військ на кордонах має на меті також загрозу застосування військової сили.

Він зазначив, що відповідальні органи зараз працюють над спільною позицією і реакцією на дану ситуацію.

Нагадаємо, що всі російські і українські офіцери з Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню перетнули лінію зіткнення і виїхали з окупованої території Донбасу.

Також раніше повідомлялося, що МЗС Росії повідомило про відкликання російських офіцерів з СЦКК з окупованого Донбасу 19 грудня.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme