Стало відомо, чому затягується обмін полоненими на Донбасі

Окупанти змушують Україну до прямих перемовин з тероритами та використовуть полонених в ОРДЛО як наживку

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Стало відомо, чому затягується обмін пол…
Фото: president.gov.ua

Про це розповів спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович, передає Depo.Донбас з посиланням на "ДС".

Він підкреслив, що стороною конфлікту є Російська Федерація.

"Ми їм про це нагадуємо постійно… Їм нагадує ОБСЄ, і це – питання, яке підлягає перегляду. РФ має взяти на себе політичну відповідальність за все, в тому числі за звільнення заручників. Це позиція делегації і глави делегації", — наголосив Арестович.

"Процес затягується, тому що Росія затягує. Вони дуже чітко ставлять всі питання, окрім економічних, мабуть. Принаймні, безпекове і гуманітарне, в тому числі обмін полонених, залежить від того, чи вступаємо ми у перемовини з представниками квазі-державних утворень. Вони постійно на цьому наполягають, простими словами – торгують життями, заручників – і наших, і їх, які знаходяться у нас, для того, щоб примусити нас вступити до прямих перемовин з так званими "ДНР" і "ЛНР". Ми на це не йдемо і ніколи не підемо", — заявив Арестович.

Також, зазначив співрозмовник, на сьогодні з питанням обміну утримуваних осіб не все просто, тому що російська сторона наполягає на процесуальному очищенні.

"Воно має особливості: росіяни ж думають, що процесуальне очищення – це коли Путін усіх наказом помилує, тощо. У нас це працює трохи не так", — пояснив він.

Зокрема, зі слів Арестовича, помилувати президент України не може одностайно.

Окрім того, з його слів, є люди, які ходять на українські суди, а є і ті, хто їх уникає, є люди які невідомо, де знаходяться, є люди які навіть встигли знову потрапити в тюрму.

"15 лютого до Верховної Ради було внесено законопроект, який має сприяти процесуальному очищенню. Це – також крок, який, я думаю, сприяє вирішенню питання повернення полонених на державному рівні", — додав речник української делегації.

Повідомлялося, що "ДНР" і "ЛНР" вирішили передати Україні частину полонених, серед яких жінки, літні люди і особи, які страждають важкими захворюваннями – які не воювали у складі українських військ. Всього йшлося про 9 людей. Потім їх поменшало до п'яти.

Анонсований обмін так і не відбувся і станом на 27 січня про долю і місцезнаходження полонених громадян України, яких "ЛНР" і "ДНР" мали передати нардепу Віктору Медведчуку, нічого не відомо.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme