ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Шпигунський скандал: Чому ОБСЄ два тижні мовчала про нове російське озброєння на Донбасі

Волонтери InformNapalm висунули припущення, чому СММ ОБСЄ два тижні зволікала з публікацією сенсаційних даних про розміщення на окупованому Донбасі систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) російського виробництва

Depo.
14 серпня 2018 12:26
ФОТО: depo.ua

Волонтери нагадали, що місія виявила чотири унікальних російських комплексу РЕБ ще 28 липня, але тільки через 14 днів - 11 серпня ця інформація з'явилася на сайті ОБСЄ, передає Depo.Донбас.

"За цей час хтось, ймовірно навіть зі складу місії, встиг попередити російське командування, оскільки вже 2 серпня всі комплекси були згорнуті з Чорнухине (Луганська область) і передислоковані", - йдеться у повідомленні.

"Схоже, що шпигунський скандал в СММ ОБСЄ отримає своє продовження, але сам факт публікації вкрай важливих для світової спільноти даних про російських РЕБ дає надію, що ОБСЄ поступово очиститься від російських агентів", - додають волонтери.

Також в InformNapalm додали, що РЕБ відносяться до сучасних російських розробок, а їх присутність на Донбасі безпосередньо доводить участь Російської Федерації у війні проти України.

Аналізуючи дані, зазначені в звіті СММ ОБСЄ, волонтери виділили дві дуже важливі деталі:

- Таке скупчення різних типів РЕБ і наявність серед них новітнього автоматизованого комплексу РБ-109A "Билина", який розпочав надходити у війська Російської Федерації тільки з 2018 року, вказує на те, що це потужний командний пункт. За своєю значимістю його можна назвати наземним аналогом натовської електронної системи розвідки і управління AWACS.

РБ-109A "Билина" - це новітніх надсекретний комплекс, завданням якого є координація всіх комплексів РЕБ в зоні його дії, така система використовується для прикриття великих командно-штабних об'єктів рівня не нижче бригади. В даний момент, у відкритих джерелах досить мало інформація і фотографій машин зі складу цього комплексу.

Крім того, два інших новітніх російських комплексу 1Л269 "Красуха-2" і "Репелент-1" - це також досить складні і дорогі системи РЕБ.

"Неможливо уявити, щоб Росія просто передала їх в руки бойовиків. Управління цими комплексами також здійснюється російськими військовослужбовцями, так як зазначені системи входять в структуру РЕБ МО РФ", - вважають волонтери.

"Офіційний звіт СММ ОБСЄ про присутність на Донбасі сучасних російських систем РЕБ може і повинен послужити поштовхом до прийняття міжнародним співтовариством нових найжорстокіших санкцій відносно Російської Федерації як агресора і окупанта - держави, яка створює гібридні армії, підтримує, спонсорує і курує дії терористичних груп на Донбасі", - заявили в InformNapalm.

Нагадаємо, 28 липня безпілотник ОБСЄ вперше зафіксував системи радіоелектронної боротьби на окупованій території Луганської області, але у звіті місія про це повідомила тільки 11 серпня.

Зокрема, міні-БПЛА СММ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби ("Леєр-3" РБ-341В, 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Биліна" і 1 комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА "Репелент-1") біля населеног опункту Чорнухине (64 км на південний захід від Луганська).

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook