Шпигунський скандал: Чому ОБСЄ два тижні мовчала про нове російське озброєння на Донбасі

Волонтери InformNapalm висунули припущення, чому СММ ОБСЄ два тижні зволікала з публікацією сенсаційних даних про розміщення на окупованому Донбасі систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) російського виробництва

Волонтери нагадали, що місія виявила чотири унікальних російських комплексу РЕБ ще 28 липня, але тільки через 14 днів - 11 серпня ця інформація з'явилася на сайті ОБСЄ, передає Depo.Донбас.

"За цей час хтось, ймовірно навіть зі складу місії, встиг попередити російське командування, оскільки вже 2 серпня всі комплекси були згорнуті з Чорнухине (Луганська область) і передислоковані", - йдеться у повідомленні.

"Схоже, що шпигунський скандал в СММ ОБСЄ отримає своє продовження, але сам факт публікації вкрай важливих для світової спільноти даних про російських РЕБ дає надію, що ОБСЄ поступово очиститься від російських агентів", - додають волонтери.

Також в InformNapalm додали, що РЕБ відносяться до сучасних російських розробок, а їх присутність на Донбасі безпосередньо доводить участь Російської Федерації у війні проти України.

Аналізуючи дані, зазначені в звіті СММ ОБСЄ, волонтери виділили дві дуже важливі деталі:

- Таке скупчення різних типів РЕБ і наявність серед них новітнього автоматизованого комплексу РБ-109A "Билина", який розпочав надходити у війська Російської Федерації тільки з 2018 року, вказує на те, що це потужний командний пункт. За своєю значимістю його можна назвати наземним аналогом натовської електронної системи розвідки і управління AWACS.

РБ-109A "Билина" - це новітніх надсекретний комплекс, завданням якого є координація всіх комплексів РЕБ в зоні його дії, така система використовується для прикриття великих командно-штабних об'єктів рівня не нижче бригади. В даний момент, у відкритих джерелах досить мало інформація і фотографій машин зі складу цього комплексу.

Крім того, два інших новітніх російських комплексу 1Л269 "Красуха-2" і "Репелент-1" - це також досить складні і дорогі системи РЕБ.

"Неможливо уявити, щоб Росія просто передала їх в руки бойовиків. Управління цими комплексами також здійснюється російськими військовослужбовцями, так як зазначені системи входять в структуру РЕБ МО РФ", - вважають волонтери.

"Офіційний звіт СММ ОБСЄ про присутність на Донбасі сучасних російських систем РЕБ може і повинен послужити поштовхом до прийняття міжнародним співтовариством нових найжорстокіших санкцій відносно Російської Федерації як агресора і окупанта - держави, яка створює гібридні армії, підтримує, спонсорує і курує дії терористичних груп на Донбасі", - заявили в InformNapalm.

Нагадаємо, 28 липня безпілотник ОБСЄ вперше зафіксував системи радіоелектронної боротьби на окупованій території Луганської області, але у звіті місія про це повідомила тільки 11 серпня.

Зокрема, міні-БПЛА СММ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби ("Леєр-3" РБ-341В, 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Биліна" і 1 комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА "Репелент-1") біля населеног опункту Чорнухине (64 км на південний захід від Луганська).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас