ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

84 людини в лікарні: Що відомо про отруєння у дитячому таборі на Донеччині

Діти заїхали у табір 14 липня, а вже 16 ввечері від оздоровлення залишилася нудота

Depo.
18 липня 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

У позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Яструбок", який знаходиться у селищі Соснове Лиманського району, відбулося масове отруєння дітей та дорослих.

14 липня 134 дитини заїхали на відпочинок у табір. Випадки захворювання виникли 16 та 17 липня серед дітей всіх 4-х загонів.

Спочатку повідомлялося, що 16 липня ввечері отруїлися 60 дітей, з яких шпиталізували 33. Потім стало відомо, що серед персоналу перший випадок захворювання з'явився ще раніше - 15 липня у працівника харчоблоку.

Клінічні ознаки захворювання: підвищення температури тіла, блювота, пронос.

"Шпиталізовано 33 дитини до медичних закладів Слов'янська, Краматорська та Лиману з симптомами гострого кишкового отруєння. Прийнято рішення про госпіталізацію всіх дітей, які відчули недомагання. Вік госпіталізованих від 9 до 16 років", - йдеться у повідомленні прокуратури Донецької області.

За вказаним фактом внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Згодом стало відомо, що захворілих набагато більше, за даними ДСНС, протягом 16-17 липня шпіталізували 84 людини, з них 68 - діти.

Зараз проводиться комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Організовано комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців ДУ "Донецький ОЛЦ МОЗ України" (в т.ч. Лиманської районної філії), Держпродспоживслужби, департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з відбором зразків довкілля, мікробіологічним обстеженням персоналу закладу та заключною дезінфекцією.

Дитячий табір "Яструбок" закрили до з'ясування всіх обставин і усунення наслідків.

Цього року на Донеччині на оздоровлення дітей було виділено понад 24 млн гривень. У відділах у справах сім'ї та молоді ДонОДА батькам пропонували придбати путівки часткового відшкодування для всіх без винятку, на це виділено понад 5 млн гривень.

Зокрема зазначалося, що вартість путівки у табір "Яструбок" складає 6600 грн, а часткове відшкодування — 3800 грн.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook