Рубіжне відзначає річницю визволення від бойовиків "ЛНР"

Один з учасників звільнення міста розповів про події того дня

Рубіжне відзначає річницю визволення від…

Місто Рубіжне Луганської області 21 липня відзначає річницю визволення від бойовиків "ЛНР".

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація повідомляє, що у місті відбудуться святкові заходи, а також панихида за загиблими бійцями.

Рубіжне звільняли батальони "Айдар", Чернігів", "Луганськ-1", а також бійці ЗСУ.

Про це розповів один з учасників звільнення міста - заступник начальника Рубіжанського МВ ГУМВС України підполковник міліції Антон Потурайко, пише Трибун.

"У місто ми заходили у складі зведеного загону батальйонів, в який входили "Айдар", "Чернігів", "Луганськ-1", практично відразу за ВСУ. Нашим завданням було встановити законну українську владу в Рубіжному і зайняти ключові адміністративні будівлі, такі як міський відділ міліції, виконком та інші", - пригадує співрозмовник.

В першу чергу, як розповідає Потурайко, визволителі взяли під контроль міський відділ міліції. Потім вони провели оперативні заходи щодо розшуку та затримання залишилися на території міста бойовиків "ЛНР". Відразу ж затримали трьох "ополченців".

"З собою у нас було три  українських прапора - один у мене, один на"броні" і один у Тараса Симоненка, який на даний момент займає посаду заступника начальника міліції - начальник кримінальної міліції Рубіжанського МВ ГУМВС України в Луганської області. Ці прапори ми носили під бронежилетами і для нас вони були як обереги. Один з прапорів ми відразу ж підняли над міськвідділом міліції, як тільки зайняли будівлю. Я знайшов древко, одягнув на нього прапор, заліз на дах і виправив те, що так напружувало мій зір - це відсутність державного прапора над будівлею міського відділу міліції", - розповідає  він.

Всього, за словами Потурайка, українські прапори на адміністративні будівлі міста Рубіжне водружали 5 осіб - він, Тарас Симоненко, Сергій Паращенко, Вадим Колган і командир батальйону "Чернігів" Роман Пицків.

"Зараз для нас українська символіка - це не просто прапор - це те, що символізує нашу свободу, наше право жити в Україні. Заради цього б'ються і гинуть герої. Тому, я вважаю, український прапор це наша святиня, а підняти її над першим звільненим містом в Луганській області - Рубіжним для мене була велика честь. У цей момент емоції просто зашкалювали. Я, напевно, відчув те, що відчував Мелітон Кантарія під час встановлення прапора над рейхстагом, - згадує Потурайко.

Після того, як визволителі зайняли міський відділ міліції, підняли прапор, належало те ж саме зробити і з будівлею виконкому. У міськвідділі залишили частину людей і попрямували на пл. Леніна, 2 - у міськвиконком. Підходили туди обережно тому, що за інформацією в околицях працював ворожий снайпер. І побоювання міліціонерів, як з'ясувалося пізніше, виявилися не безпідставними так, як через пару днів на вулиці Миру, 36 знайшли добре обладнану і заховану від сторонніх очей "лежанку"снайпера.

"На той момент у виконкомі знаходилося 3-4 людини. Черговий відкрив нам двері і ми поставили прапор, - розповідає підполковник Потурайко. Біля будівлі стали збиратися місця жителів. Багато хто з них стали аплодувати і кричати: "Слава Україні!".

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme