Російський "СНИЛС" для мешканців "ЛНР" і "ДНР": Яка користь від шматка пластику

На окупованому Донбасі місцева "влада" розгорнула потужну пропагандистську кампанію: населення, що має паспорта РФ, змушують отримувати російський страховий номер індивідуального особового рахунку (СНІОР), російською – СНИЛС

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Російський "СНИЛС" для  мешканців "ЛНР"…

Поки окупанти обіцяють золоті гори після отримання страхових номерів, пересічні мешканці окупованого Донбасу не завжди розуміють, навіщо взагалі їм цей документ. Розберемося, що таке російський страховий номер і для чого він житлям в окупації.

 

Навіщо жителям Луганська і Донецька "впарюють" СНИЛС

 

У центрі окупованих Луганська і Донецька встановили агітаційні намети, які організатори чомусь назвали "пікетами". У них жителям міст роз'яснюють, що таке страховий номер і роздають пам'ятки. Для цього залучили членів "громадських рухів" "Мир Луганщині" і "Донецька республіка".

 

 

Сторінки місцевих газет та білборди щедро і нав'язливо рясніють раніше невідомою абревіатурою і закликами оформлювати російський документ. На робочих місцях начальство також отримало зверху суворі вказівки: щодня надсилати звіти про кількість співробітників, які оформили страховий номер.

 

"Це важливий крок, спасибі Російської Федерації, що вони дають нам таку можливість, що зближує нас – жителів "ЛНР", і тим більше громадян Російської Федерації. Ми відчуваємо підтримку держави, громадянами якої ми є. Отримайте "СНИЛС" і зареєструйтеся на сайті держпослуги РФ якомога швидше", – агітує одна з "депутаток народної ради" окупованої Луганщини.

 

Насправді, страховий номер мешканцям "ЛНР" і "ДНР" нав'язують лише з однією метою: щоб вони могли дистанційно проголосувати на виборах в Держдуму. Звісно ж, проголосувати за путінську "Єдину Росію".

 

Першим про це розповів російський окупант Олександр Бородай, який балотується від "єдросів" у Ростовській області. "Щоб проголосувати тим російським громадянам, які постійно живуть на Донбасі, за моїми даними, будуть організовані в районі кордону деякі дільниці. Там люди зможуть проголосувати фізично. Крім того, зараз йде прискорена видача російським громадянам СНІЛС. Справа в тому, що раніше "російський" громадянин Донбасу отримував паспорт, але він не мав дуже важливих речей до цього паспорту. А саме: у нього не було доступу до сайту держпослуг, який дається через наявність ІНН, СНІЛС, прописки. СНІЛС дозволяє забезпечити доступ до сайту держпослуг. Сайт держпослуг дає право голосувати на виборах в електронній формі, де б людина не перебувала", – заявив Бородай.

 

Заманити 19 вересня донбаський електорат на онлайн-ділянки осінніх виборів до Держдуми РФ – ось справжня мета видачі страхових номерів на окупованому Донбасі. Організовувати вивезення людей на виборчі дільниці в РФ у Ростовську область, швидше за все, ніхто не буде – витратно і складно. А ось дати доступ для онлайн-голосування за допомогою сайту "держпослуг" – це для путінських ляльководів варіант зручний. Тим більше, що для оформлення страхового номеру зараз теж їхати на Росію не треба. 

 

Що таке страховийн номер СНИЛС і навіщо він росіянам

В Україні російський СНІЛС іноді сприймають як аналог українського ідентифікаційного коду – насправді це не так. В Україні аналогу подібного російському страховому номеру немає.

Страхової номер індивідуального особового рахунку – це унікальний номер застрахованої особи в системі обов'язкового пенсійного страхування Росії. Громадянам Росії цей документ потрібен, перш за все, для отримання майбутньої пенсії: на нього надходять внески, сплачені роботодавцем в страхову і накопичувальну частини пенсії. Також за допомогою цього документа росіяни можуть вирішити дистанційно питання в податковій інспекції, пенсійному фонді, соцслужбах, банках, підключити карту російської системи "Мир".

 

Крім того, росіяни можуть отримати за допомогою страхового номеру соціальні виплати: "коронавірусні" і "новорічні" виплати, оформити материнський капітал, а також отримати"шкільні" виплати на дитину з 6 до 18 років – тобто грошову допомогу на збір дитини до школи.

 

Завдяки СНІЛС можна зареєструватися на сайті "Держпослуги" і отримати багато послуг: від запису до терапевта, до ВНЗ, або БФЦ (багатофункціональний центр надання державних і муніципальних послуг). Зареєструвавшись за допомогою страхового номеру на сайті, громадяни РФ можуть дистанційно проголосувати на майбутніх виборах в Держдуму восени 2021 року.

 

Яка користь мешканцям "ЛНР" і "ДНР" від СНІЛС

 

Як зазначено вище, спектр послуг, який можна отримати на Росії після оформлення страхового номеру, досить великий. Не треба бути провидцем, щоб передбачити – найбільше мешканців окупованого Донбасу зацікавлять соцвиплати. Зарплати в "ЛНР" і "ДНР" мізерні, затримки по зарплатам – великі, а ціни, як у Москві. Тож соцвиплати типу материнського капіталу чи грошей на збір дитини у школу стали б у нагоді. Але тут на новоспечених "росіян" очікує розчарування, адже усі соцвиплати надаються тільки тим, хто має прописку на Росії у якомусь місті чи селищі.

 

 

У паспортах жителів окупованого Донбасу відсутня прописка на території РФ. Тому більшість російських послуг і соціальних гарантій жителям Донбасу будуть недоступні.

 

Практично нікому з жителів "ДНР" поки не вдається отримати виплати, які обіцяли їм популяризатори оформлення російського страхового номеру і реєстрації на порталі держпослуг. Навіть штатний пропагандист Олексій Акутін з "міністерства інформації "ДНР" визнав, що після посилених пошуків знайшов лише одну людину в Донецьку, яка отримала страховий номер, зареєструвалася і змогла отримати хоч якісь виплати. При тому він не уточнив, яка прописка в цієї людини. 

 

Але чимало жителів "ДНР" і "ЛНР", які намагалися оформити виплати через сайт, не змогли цього зробити.
Через відсутність реєстрації в їхньому російському паспорті, на сайті держпослуг приходила відмова. Також виявилося, що в Багатофункціональних центрах Росії відмовляють у прийомі заяв на виплати, вимагаючи документи про реєстрацію на території РФ.

 

Якщо погортати сайти "ЛНР" і "ДНР", то помітно, що про виплати власникам страхового номеру кажуть лише місцеві карманні "депутати" і пропагандисти "ЛДНР". Російські депутати про якісь гроші для мешканців окупованого Донбасу тактовно мовчать, обмежуючись обіцянками про участь в політичному житті Росії.

 

Як мешканців "ЛНР" і "ДНР" змушують отримувати страховий номер

 

Загнати електорат окупованого Донбасу на електронні виборчі дільниці або в інтернет і змусити проголосувати за російську провладну партію не так просто, як здається. За сім років в "ЛНР" і "ДНР" вже так зневірилися в тому, що Росія їх кудись забере чи щось виплатить, що мешканцям не до виборів – тут прожити б якось і десь грошей заробити.

 

Тому місцевим пропагандистам доводиться брехати і обіцяти російську соцдопомогу після отримання страхового номеру, а також просто змушувати його оформлювати банальними погрозами. Бюджетників, наприклад, залякують і погрожують звільненням та позбавленням премій, якщо відмовишся добровільно оформляти СНИЛС. "Тим, хто обурюється, кажуть відразу: йдіть пишіть заяву на розрахунок. Ось такий примус. А люди що? Люди просто бояться залишитися без роботи і засобів до існування, тому й змушені підкорятися", – розповіла на умовах анонімності співробітниця однієї з лікарень окупованого Алчевська.

 

І такі випадки зовсім не поодинокі, а скоріше набувають масового характеру. Наприклад, в обов'язковому порядку змусили оформити страхові номери усіх співробітників окупаційних "адміністрацій" "ЛНР", співробітників "банку", вчителів, медиків, бойовиків "народної міліції", "поліцейських", рятувальників.

 

З липня всім особам, які оформляють російські паспорти, також примусово роблять й страховий номер, навіть тим, хто не хоче.  

 

Що в "ЛНР" і "ДНР" робити зі СНИЛС після виборів в Держдуму

 

Ситуація з видачею соціального номеру на окупованому Донбасі чимось нагадує осінь 2014 року. Тоді, щоб заманити людей на "вибори" ватажків "ЛНР" і "ДНР", окупанти вигадали і впровадили "соціальну карту", ​​яку видавали на передвиборних ділянках.

 

Тоді казали, що без цієї карти жителі не зможуть отримувати медичні та соціальні послуги. Але "соціальна карта" виявилася шматком пластика. За сім років про неї давно всі забули, вона не дає абсолютно ніяких переваг, прав та пільг жителям "ЛНР" і "ДНР".

 

Та ж історія станеться і з російськими страховими номерами на окупованому Донбасі: їхніх власників буде регулярно використовувати російська влада в якості електорату "Єдиної Росії", а всі бонуси та "плюшки" від цього документа отримають одиниці – ті, хто реально пропишеться і буде жити на території РФ.

 

Окупований Донбас тепер на довгі роки стане полем для маніпуляцій і підтасовок на виборах РФ. І отримання СНИЛС лише один з перших кроків до цього.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme