Росіяни втекли із засідання ОБСЄ через питання про розстріляного медика
Делегація РФ під час Форуму безпекового співробітництва (ФБС) та Постійної ради ОБСЄ демонстративно залишила засідання після питання про розстріл української евакуаційної групи на Донеччині
- Донбас
-
16 липня 2020 09:36

Як передає Depo.Донбас, про це в коментарі Укрінформу повідомив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.
"Під час сьогоднішнього спільного засідання Форуму безпекового співробітництва та Постійної ради ОБСЄ представник делегації РФ, який був присутній фізично на засіданні у Гофбурзі, здійснив демарш і залишив залу. Таким чином російський дипломат відреагував на промову директора Національного інституту стратегічних досліджень України Олександра Литвиненка, який виступав у якості одного з основних доповідачів на тему гібридних загроз", - розповів він.
Цимбалюк зазначив, щойно Литвиненко, як відомий фахівець у сфері гібридних загроз, розпочав свою доповідь і, схарактеризувавши ситуацію загалом, перейшов до прикладу російської гібридної агресії, представник делегації РФ взяв слово з процедурних питань та повідомив про залишення засідання.
Цимбалюк нагадав, що ще під час презентації пріоритетів Українського головування у ФБС у квітні очільник МЗС Дмитро Кулеба відзначав, що тема гібридних загроз буде у фокусі уваги України. Більшість делегацій в ОБСЄ привітали намір української сторони привернути увагу до цієї проблематики. Єдиною делегацією, яка заявила, що ця тема – "нецікава" і нібито розділяє країни-учасниці ОБСЄ – стала делегація РФ.
"Тому особливе ставлення делегації РФ до тематики гібридних загроз не було несподіванкою. Залишалося лише питання, яким чином російська делегація відреагує: спробує закрити його якимось своїм наративом чи ж у якийсь інший спосіб. Очевидно, що делегація РФ розуміла, що під час обговорення цієї теми буде озвучений, передусім, кейс російської гібридної агресії проти України. Думаю, їхній демарш був спричинений тим, що просто не знайшлося інших ходів, думок і текстів для реагування", - пояснив Цимбалюк.
За його словами, делегація РФ взяла перший раз слово ще перед затвердженням порядку денного засідання, прагнучи продемонструвати свою принципову незгоду з ініціюванням обговорення тематики гібридних загроз Українським головуванням у ФБС, тож "від неї очікувався якийсь подальший демарш чи навіть спроби блокування засідання загалом".
Нагадаємо, 13 липня біля Зайцевого, група із 9 людей у складі військових ЗСУ та представників СЦКК, мала забрати тіло побратима, який підірвався напередодні.
Їм залишалось близько 10 метрів до тіла, як бойовики відкрили вогонь на ураження зі стрілецької зброї, гранатометів та іншої зброї. Попри те, що попередньо "ДНР" гарантувала Збройним силам України режим "тиші", і вся група була в білих касках та з білими пов’язками на бронежилетах.
Повдіомлялося, що сержант розвідвзводу, який був у групі, зазнав поранень, тому група відійшла, аби не перебувати під обстрілом. А військовий медик поспішив на допомогу пораненому і бойовики його застрелили.
За неофіційною інформацією, поранений, якого намагались витягти, також помер. 14 липня стало відомо, що бойовики "ДНР" викрали його тіло.
Тіло загиблого медика і, ймовірно, живого і пораненого сержанта й досі на полі бою. Окупанти не дають забрати їх звідти.
14 липня окупаційна влада "ДНР" визнала, що бойовики вбили трьох українських військових з евакуаційної команди, які мали намір забрати тіло побратима.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 17:56На Покровському напрямку гострота вже знята, йде спокійна робота зі sзнищення ворогу, — замкомбрига Крищенко
- 11:39Масовані обстріли на Донеччині забрали два життя. Ще 25 людей поранені
- 10:15Російське військо скинуло авіабомби на центр Краматорська, поранені 9 людей
- 12:31Четверо загиблих і 14 поранених: Наслідки російської агресії проти цивільних на Донеччині
- 09:20 Доба на фронті: Оперативне зведення Генштабу ЗСУ
- 16:47 росіяни масовано били по Костянтинівці з артилерії та "смерчів": є загиблі та поранені
- 14:29У бою за Україну загинули двоє поліцейських Донеччини
- 09:31 Ситуація на фронті: Минулої доби ворог штурмував позиції ЗСУ майже 200 разів
- 17:50Мешканця Донеччини засудили до 15 років ув'язнення за коригування повітряних атак росіян
- 23:22Країна-терористка перекинула на Донеччину ще дві бригади морпіхів
- 22:42На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 18,5 тисяч цивільних
- 22:23 Ситуація на фронті: Ворог 141 раз намагався сьогодні прорвати лінію фронту, бої тривають
- 09:02Російське військо вдарило по відділенню "Укрпошти" на Донеччині
- 22:29 На фронті впродовж доби більш як півтори сотні разів ворог намагався штурмувати позиції ЗСУ
- 22:16Без води, світла, газу: У Костянтинівці, що на Донеччині проживає дотепер 6,3 тисячі цивільних
- 11:38Російська армія зранку атакувала Краматорськ дронами, поранено жінку
- 22:15 Більш як півтори сотні разів рашисти атакували лінію фронту
- 19:39Вісім зрадників, які воювали проти ЗСУ на Донеччині, отримали судові вироки
- 18:33 Жертвами авіаудару по Яровій стали 24 людини ФОТО