ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росіяни розповіли, чому вступили до Правого Сектору воювати за Україну

У закарпатському підрозділі Сонечко добровольчого батальйону Правий Сектор воюють добровольці з Росії та Грузії
Depo.
5 травня 2015 12:25
ФОТО: depo.ua

Інтервю з бійцями опублікувало видання "Новое время", повідомляє Донбас.depo.ua.

Як пише видання, росіяни з позивними Лука і Дід підтримували українців ще з часів Майдану. Лука родом з Уралу, за фахом - менеджер, Дід же - колишній бізнесмен з Сибіру.

"До цього ні один, ні другий росіянин не брав участі в бойових діях. Хіба що займалися єдиноборствами. Тепер Лука впевнено тримає автомат, а Дід спритно управляється з кулеметом, - обидва беруть участь у найнебезпечніших операціях на Донбасі", - пише видання.

На батьківщині, за словами добровольців, їх розшукують ФСБ-шники за підтримку України - інкримінують розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Разом з росіянами воює і 24-річний абхазець Лука.

"У батальйоні ПС він уже півтора місяця. Так як раніше ніде не служив, проходить процес навчання - тренується поводитися зі зброєю, стояти на блокпостах і КПП, знайомиться з основами бою. З цим у батальйоні ПС - строго. Нещодавно Лука вперше був на бойовому виїзді, але не стріляв - був без зброї і в бронежилеті, спостерігав за операцією", - йдеться в статті.

Видання пише, що підтримати Україну Луку змотивувало те, що колись воїни УНА-УНСО брали участь в урегулюванні конфлікта в Грузії.

"Кожен грузин, який любить свою батьківщину і відчуває, що він патріот, повинен віддати українським братам цей борг", - цитує видання добровольця.

Крім нього, в добровільному формуванні ПС є ще кілька грузинських хлопців.