Росії потрібен не лише Донбас, а вся Україна, - Скібіцький

В Головному управлінні розвідки України не беруться робити прогнози стосовно інтеграції "Л-ДНР" до складу РФ, однак зазначають, що якби Кремль справді хотів цього, то здійснив ще у 2014-му

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, передає Depo.Донбас

"Складно зараз сказати достовірно, чи буде взагалі інтеграція цих територій до складу Російської Федерації. Якщо б Росія хотіла зробити це, то вона б реалізувала подібні плани ще в 2014-2015 роках. Тому що Росії не потрібен тільки Донбас чи частина території України – Російській Федерації потрібна вся Україна", - вважає очільник відомства.

Він пояснює, що в економічному, політичному і військовому сенсі це та територія, яка, за поглядами Кремля, необхідна для забезпечення захисту РФ від НАТО.

Він вважає, що всі заходи, які здійснюються на територіях окупованих районів Луганської і Донецької областей, мають плановий характер.

"Цього року буде проведений перепис населення як у Луганську, так і в Донецьку. Розпочався процес паспортизації, ще раніше, а точніше з 1 січня 2018 року, Росія перевела ці території на самоокупність. Потім пішла приватизація, націоналізація тощо, все це пов’язане одним цілим. Крім того російський рубль там ходить практично з 2015 року, й всі операції здійснюються через банківську систему або Абхазії, або зараз будуть через територію РФ", - перераховує Скібіцький.

Він також зазначає, що нині 75% продукції найбільших підприємств "Л-ДНР" постачаються на територію Росії.

"Куди далі йде ця продукція – це вже інше питання", - каже він.

Як повідомлялося раніше, на Росії запланували долучити залізничну мережу, що опинилась на окупованій території Донбасу до загальноросійської залізничної мережі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook