Родичі загиблих бійців просять зробити 29 серпня Днем пам'яті

Представники громадських організацій та активісти просять Президента Петра Порошенка видати указ, яким встановити 29 серпня Днем пам'яті полеглих героїв-захисників незалежної України

Із відповідним проханням представники громадських організацій, матері та дружини загиблих звернулися під час прес-конференції в "Укрінформі", - передає Depo.Донбас.

"На превеликий жаль, нам сьогодні треба розповідати про те, що потрібен день пам'яті. 4,5 роки ми чекали від влади, щоб цей день був якось означений. Сьогодні нам не треба якийсь день, сьогодні нам треба день 29 серпня, який би на державному рівні був прийнятий днем загиблих захисників України", - зазначила мати загиблого воїна Светлана Яцина.

У "Спілці матерів воїнів загиблих у АТО" також зазначають, що родичі загиблих вже три роки поспіль саме 29 серпня збираються, аби вшанувати пам'ять полеглих воїнів і у Верховній Раді є відповідне подання щодо встановлення цієї дати Днем пам'яті. Однак активістам весь час повідомляютьщо воно "на підписі".

За словами Яциної, це бажання не тільки членів сімей загиблих в Іловайському котлі, а й всіх членів родин загиблих України.

"У нас на сьогодні є тільки стіна пам'яті, де зібрані фотографії всіх загиблих. І родини загиблих збираються на заходи, які самі організовують, щоб звернути увагу на те, скільки молодих, красивих, талановитих хлопців загинуло. Ми дуже просимо Вас, Петре Олексійовичу, зробити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників України", - сказала Яцина.

Як повідомив заступник голови правління Об'єднання учасників бойових дій "Сармат" Ігор Гевко, дату 29 серпня обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових за 4 роки війни.

Він зазначив, що у середу, 29 серпня, на Михайлівській площі в Києві відбудуться заходи із вшанування пам'яті полеглих захисників. Крім того, цього дня в усіх церквах УПЦ КП розпочнеться всеукраїнська панахида за загиблими військовими.

За словами Гевко цього ж дня запланована презентація електронної "Книги пам'яті", підготовленої волонтерами та активістами за сприяння Михайлівського монастиря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook