Рада проґавила шанс повернути на карту Донеччини населений пункт Нью-Йорк

Верховна Рада 4 лютого у рамках декомунізації перейменувала ряд населених пунктів на Донеччині, але проґавила шанс повернути на карту назву Нью-Йорк

Як передає Depo.Донбас, згідно з постановою Артемівськ Донецької області буде перейменований в Бахмут, а Артемівський район, відповідно, в Бахмутський, місто Дзержинськ - в Торецьк, а місто Красний Лиман - в Лиман.

У той же час, як згадав на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст Денис Казанський, у Дзержинському районі до 1951 року існувало селище Нью-Йорк.

"Згаяно прекрасний шанс повернути на карту області назву "Нью-Йорк", яка вже існувала в колишні часи. Назву Нью-Йорк до 1951 року носило селище Новгородське, який входить сьогодні до складу Дзержинської міськради. Це стара німецька колонія, яку зачистили від німців і перейменували в радянські часи", - згадав Казанський.

Рада проґавила шанс повернути на карту Донеччини населений пункт Нью-Йорк - фото 1

І справді, у Донецькій області знаходилася одна найбільших німецьких менонітських колоній у всій Україні - Нью-Йорк ( сучасна назва селища -Новгородське).

Назву свого "американського старшого брата" це поселення німців отримало не випадково, за однією з версій у одного з власників першого підприємства в місті - парового млина Унгерна була подорож в США.

В цей час там був промисловий і економічний підйом: освоювалися нові західні райони, на сході велося страітельства фабрик і заводів, по всій країні позникали нові банки. Перебуваючи в повному захваті від побаченого, Унгер повернувся до себе, в німецьку колонію менонітів в Донецькій області, в невелике селище, де проживало всього до 100 робітників, які працювали на млинах та прилеглих майстернях. У нього ще не було офіцільаної назви, тільки в деяких документах воно згадується як селище Заводське. І Унгер виніс пропозицію про назву німецького поселення - Нью-Йорк.

За іншою версією таку назву було отримано коли відомий промисловий діяч - Яків Нибур, відкрив в німецькій колонії на Донеччині свій завод господарського машинобудування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас