Прокуратура Донеччини вимагає позбавити російську мову статусу регіональної

Прокуратура Донеччини вимагає скасувати рішення обласної ради, яким російську мову на території області визнано регіональною

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що мова йде про рішення Донецької обласної ради від 16 серпня 2012 року №6/14-346 "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики". Цим рішенням визнано на території області поряд з українською мовою, як державною, російську мову, як регіональну.

Прокуратура пояснює, що Конституційний судУкраїни 28 лютого 2018 року у справі №1-1/2018 визнав вищезазначений закон таким, що не відповідає Конституції.

"При цьому Донецькою обласною радою не вжито жодних заходів щодо скасування прийнятого нею рішення. На усунення виявлених порушень прокуратурою Донецької області до Донецького окружного адміністративного суду пред'явлено позов в інтересах держави про визнання протиправним та не чинним вказане рішення", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що з метою скасування незаконних рішень територіальних рад, прийнятих з зазначених питань, Волноваською, Костянтинівською, Слов'янською та Краматорською місцевими прокуратурами пред'явлено 6 позовних заяв. На теперішній час позови спрямовано до суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас