Послаблення карантину на Донбасі: Що запрацює і відкриється з 25 травня
На Луганщині і Донеччині спочатку не мали намір послаблювати карантин, але потім все змінилося
- Донбас
-
25 травня 2020 11:05
Керівник Донецької ОВЦА Павло Кириленко напередодні 22 травня повідомив, що на Донеччині послаблення карантину не буде ввідрізнятися від інших областей, але справжнє послаблення буде після відкриття КПВВ і зняття обмежень на внутришніх блокпостах.
"Рішення про відкриття КПВВ буде приймати командувач Об'єднаних сил, його наказом буде знижений рівень режиму, з червоного, наприклад, на жовтий. Зараз статистика каже, що поступовий вихід з карантину може відбуватися. Міжміське сполучення відкривається, ми готові до цього, але далі дивимося статистику кожного дня", - сказав Кириленко.
Але потім Міністерство охорони здоров'я опублікувало список регіонів, які можуть впроваджувати другий етап послаблення карантину з 22 травня. Луганщина і Донеччина до цього переліку не потрапили.
Зазначається, що згідно з постановою Кабміну, послаблювати карантин у регіоні можна, якщо наявні три ознаки:
- інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення
- завантаженість ліжок у лікарнях визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50 %.
- середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів
На Луганщині і Донеччині один з трьох показників не відповідає вимогам, а саме, в обох областях - низька кількість тестувань.
Кириленко підтвердив, що з цієї причини на території Донецької області послаблення протиепідемічних заходів наразі здійснюватися не буде.
"Перегляд питання відбудеться після перевищення встановленого показника кількості тестувань", - додав він.
Тобто поки що на Донеччині зберігаються усі заборони: міжобласні, міжміські та міські пасажирські перевезення не запускатимуть, не працюватимуть ТРЦ, фітнес-центри, спортмайданчики, закритими залишаються дитсадки, заборонені спортивні і релігійні заходи.
На Луганщині з 25 травня вирішили послабити карантинні заходи – комісія ТЕБ і НС прийняла відповідне рішення.
"У Луганській області найнижчий рівень захворюваності на коронавірус та стовідсоткова забезпеченість медичних закладів щодо реагування на можливі спалахи хвороби", - йдеться у поясненні Луганської ОВЦА.
З 25 травня відновлюються пасажирські перевезення автомобільним транспортом по області та на міжнародному сполученні, відкриваються дитячі садочки, крім того, дозволяється проведення спортивних заходів до 50 осіб без глядачів та релігійних заходів з певними обмеженнями.
З 1 червня розпочнуться міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом та залізницею по усіх видах внутрішнього сполучення, але зберігаються обмеження щодо перевезень між регіонами, в яких не діє послаблення протиепідемічних заходів. Тобто на Донеччину з Луганщини пасажирським транспортом поки що не потрапити.
Також в Луганській області відкриються усі заклади фізичної культури і спорту, спортивні зали та фітнес-центри, але групові заняття дозволять проводити не більше 10 особам.
В ОВЦА запевняють, що у разі погіршення епідемічної обстановки керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Наталія Романенко має надати пропозиції щодо припинення дії послаблення протиепідемічних заходів або їх перегляду.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:11 Ситуація на фронті: від початку цієї доби відбулося 114 бойових зіткнень
- 22:31 Військові закликають не підігрувати російським пропагандистам, повторюючи їхні заяви щодо Покровська
- 20:20Армія рф вдарила по Словʼянську, що на Донеччині, з РСЗВ: є жертви й поранені (ВІДЕО) Відео
- 18:15 Зеленський погодив подальшу мобілізацію на воєнний стан до лютого
- 13:19Противник нарощує активність у районі Покровсько-Мирноградської агломерації, — Сирський
- 23:33В українців рекордно зросла зарплата, - ПФУ
- 22:39 У Генштабі ЗСУ розповіли про активність ворога на різних ділянках фронту
- 21:38На Донеччині у прифронтовій зоні залишається ще 701 дитина
- 11:20В Укргідрометцентрі спрогнозували, якою буде погода в Україні у листопаді
- 22:13 За добу на фронті росіяни провели 135 штурмів
- 21:57 Російські війська зайшли на околиці Мирнограда біля Покровська: йдуть вуличні бої
- 14:26Три лідери футбольного чемпіонату країни перемогли з однаковим рахунком 4:0 – підсумки туру УПЛ Відео
- 13:15 У Генштабі підтвердили звільнення від росіян н.п. Кучерів Яр та Сухецьке на Донеччині
- 09:34 Сили оборони відбили дві атаки рф у напрямку Антонівського мосту, - Генштаб ЗСУ
- 20:36 DeepState: росіяни просунулася в трьох областях ФОТО
- 16:37 Ліквідовано пів сотні росіян: ЗСУ звільнили село Сухецьке на Донеччині Відео
- 08:50 За добу на фронті ЗСУ зупинили 141 ворожу атаку
- 22:08 Більше сотні разів за добу росармія намагалася прорвати лінію фронту
- 15:20 російські окупанти розстріляли родину цивільних у Званівці на Донеччині
Сектор

