Показали не тих людей: В "ЛНР" Фрішу не дали зустрітися з полоненими, яких могли катувати

Координатор місії ОБСЄ Тоні Фріш з 17 запитуваних українською стороною заручників відвідав в ОРДЛО менше половини, оскільки в Луганську йому організували зустріч не з тими людьми, про яких просив Київ

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"З того списку, який ми дали пану Фрішу, він зустрівся менш ніж з половиною. Він зустрівся з 10-ма. Але серед них було кілька, яких ми не подавали", - заявила Геращенко.

Вона підкреслила, що в цьому списку були прізвища людей, відвідування яких Фрішем було принципово для української сторони.

"На жаль, в Луганську ситуація гірша, ніж в Донецьку. Далі зустрітися не з тими людьми, про яких у нас є серйозні підстави думати, що їх катують", - заявила Геращенко.

"Якщо в Донецьку пану Фрішу дали можливість відвідати і тих військових, які давно перебувають на окупованих територіях, незаконно утримуються у в'язницях. Ви почули про Станіслава Асєєв ... То в Луганську ситуація абсолютно інша - йому показали, як він правильно сказав, кримінал, засуджених до 2014 року. Але наших військовослужбовців, яких два роки тримають в ізоляції, йому не показали ", - сказала вона.

За словами Геращенко, поки представники ОРДЛО підтверджують перебування у них лише 20 заручників. При цьому вона додала, що неможливо зараз назвати точну кількість українських заручників, утримуваних в ОРДЛО, оскільки це може бути використано в якості пастки, яку "намагаються влаштувати представники ОРДО і ОРЛО, коли на цих цифрах грають".

Вона зазначила, що згідно з інформацією від військовослужбовців і родичів, розшукуються більше 100 чоловік.

За словами Геращенко, у Києва є тривожна інформація по одному із заручників, утримання якого на окупованих територіях змушені були підтвердити представники ОРДЛО. Вона зазначила, що після звільнення великої кількості українських заручників в кінці грудня 2017 року не пощастило "знайти ниточки" про двох військовослужбовців, яких кілька років шукали.

"А зараз до одного з цих хлопців не дали доступ і сказали: "Ми не знаємо, де він". Так що відбувається?" - додала вона.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme