Писанки, Прокоф'єв і колиска-діторобчик: Підбірка незвичайних музеїв Донбасу

У мережі розповіли про незвичайні музеї на Донбасі, які можна відвідати впродовж вихідних

Як передає Depo.Донбас, таку підбірку зробили на порталі Свои.City.

Зокрема пропонується відвідати музей композитора Сергія Прокоф'єва у селі Сонцевка Покровського району на Донеччині.

"Саме в цьому селі композитор народився, прожив до 19 років і написав свою першу оперу. Меморіальний музей відкрили в 1991 році до 100-річчя Прокоф'єва. У трьох залах розповідають про історію сім'ї, ключових моментах їх життя композитора і знайомлять з його творчою спадщиною", - повідомляє портал.

Другий рекомендований музей - народної архітектури, побуту і дитячой творчості, знаходиться в селі Прелесне Славянского района на Донеччині. 

Це комплекс під відкритим небом, в якому відтворено традиційне село на Слобожанщині 19 століття.

"Всі експонати, а їх більше тисячі, збирали c 1983 року спеціально для музею в Донецькій і Харківській області. Один з найстаріших - вітряк, якому більше 200 років. Етнографічні експедиції курирував місцевий краєзнавець, художник і організатор дитячої художньої студії "Синій птах" Олександр Шевченко", - йдеться у повіджомленні.

Ще одна цікава і актуальна у Великодні свята експозиція представлена у Бахмуті. Це кімната-музей писанкарства і народних ремесел.

"В музеї, який почав свою роботу в 2008 році, зібрана колекція писанок з різних регіонів України. Також тут можна подивитися на роботи Дмитра Денисенка, який вивчав народні традиції писанкарства та займає пост директора. Вони виконані в стилі різьблення по шкаралупі гусячого і страусиного яєць. Денисенко же проводить майстер-класи для дітей і дорослих", - повідомляють на порталі.

А у Костянтинівському районі, в селі Олександрове-Калинове, можна відвідати музей української культури "Довкілля".

Зазначається, що незважаючи на близькість до лінії розмежування це село в 2017 році брало участь в конкурсі "Неймовірні села України" і потрапило до числа фіналістів.

"До початку бойових дій тут був дуже розвинений "зелений туризм". Одна з родзинок Олександро-Калинового - народний музей історії "Довкілля". Його в 2011 році створили самі мешканці. Спільними зусиллями їм вдалося зібрати більше двох тисяч предметів", - йдеться у повідомленні.

Музей умовно розділений на три локації - двір, хата з оздобленням 18-19 століття і зал з експонатами. Тут можна побачити автентичні меблі, побут того часу. В одній з кімнат також працює єдиний музей АТО на сході України.

Крім того, в одній з хат є дитяча колиска, до якої з'їжджаються бездітні пари мало не зі всієї України. В музеї ведуть свою статистику стосовно цього явища і кажуть, що вже близько 30 родин, які приїздили, щоб погойдати цю колиску, народили, хоча до того мали певні труднощі з вагітністю.

"У самому ж селі красиві пейзажі, оскільки знаходиться воно на території регіонального ландшафтного парку "Клебан Бик". Його площа - 2900 га",-  зазначають на сайті.

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme