Переселенці-учасники програм "Доступне житло" та "Іпотека під 3%" пікетували Кабмін

Кабмін пікетували учасники пільгових житлових програм "Доступне житло" та "Іпотека під 3%" - переселенці і учасники АТО / ООС

В акції протесту взяли участь близько 30 осіб, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости".

У листопаді до Державного бюджету на 2019 рік були внесені зміни, завдяки чому додатково виділили 300 млн грн на програму "Доступне житло" і 200 млн грн на новий проект - "Іпотека під 3%". Обидві програми реалізує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву ( "Держмолодьжітло"). Було проведено збір заявок, визначені учасники під заявлені кошти. На виконання вимог програм люди почали оформляти документи, в тому числі, укладати попередні договори на придбання житла, нотаріально завіряти документи, деякі вже оплатили заставу продавцям і ріелторам.

Учасники мітингу зазначають, що заявлені 500 млн грн за фактом так і не надійшли на рахунки "Держмолодьжітло". В результаті чого учасники програм можуть втратити вже витрачені свої кошти. У зв'язку з цим люди вийшли на пікет під будівлю Кабміну, де сьогодні проходить засідання уряду, на якому, в тому числі, повинні розподілятися кошти.

"Ми не підемо звідси, поки не отримаємо позитивну відповідь про перерахування коштів на ці програми. Тому що кінцевий термін - 20 грудня, а сьогодні вже 18-е. Бюджетний рік закінчується, і кошти крім того, що повинні бути перераховані, їх ще повинні встигнути освоїти. Наприклад, за програмою "Доступне житло" 50% коштів має надійти від держави, а друга половина - це наші кошти, гроші учасників програми. За програмою кредитування ( "Іпотека під 3%", - ред.) Також передбачена частина держкоштів і частина власних. Якщо державні кошти не освоять в цьому році, то вони повернуться назад в бюджет", - пояснила організатор акції переселенка з Горлівки Марина Малахова.

Сама Марина увійшла в 30-ку учасників програми "Іпотека під 3%" по Києву. "Я серед 30-ти щасливчиків, які так само, як і інші "потрапляють на гроші ", - доповнила вона.

Переселенець з Горлівки Юрій Воробйов вже 5 років живе в Києві разом з дружиною і дорослими сином і дочкою. Щоб отримати житло на підконтрольній Україні території, він намагається брати участь в різних житлових програмах. Поки безуспішно.

"Я пенсіонер, тому можу брати участь не в усіх програмах. Наприклад, в "Іпотека під 3%" пенсіонерам кредит на житло не дають. Пробував брати участь в програмі "Доступне житло", і не просто пробував. У 2017 році ми тут, під стінами Кабміну, голодували, щоб цю анонсовану програму уряд все-таки запустив", - розповів Воробйов.

За програмою "Доступне житло" Юрій зараз 322-й в черзі. "Зараз по черзі пройшли трохи більше 200 сімей. І якщо програма буде продовжена, то за великим рахунком, за рік-два і наша черга підійде", - уточнив він.

Крім того, на непідконтрольній Донеччині у Юрія залишилося два зруйнованих війною будинку - один близько Донецького аеропорту (в ньому жили діти переселенця), а другий - в центрі Горлівки. Тому переселенець через суди намагається отримати компенсацію за зруйноване житло. "Суд першої інстанції у Кабміна я виграв, суд присудив мені виплати. Але Кабмін подав апеляцію і вже більше року вони просто затягують процес. Якби я отримав цю компенсацію, то мені не потрібно було б брати участь в якихось програмах - у мене було б достатньо коштів, щоб самостійно купити квартиру", - зазначив горловчанін.

"На сьогоднішню акцію прийшов тому, що потрібно щось робити. Тому що держава перейшла всі межі. Люди знайшли квартири, позичили гроші на перші вкладення, деякі віддали задатки, а потім з'ясовується, що гроші так і не надійшли ", - пояснив Воробйов.

Під час акції учасники підписали звернення на адресу Кабінету міністрів і прем'єр-міністра Олексія Гончарука з вимогою виділити на житлові програми необхідні кошти до 20 грудня.

Нагадаємо, у 2020 році в Україні розпочнеться новий проект "Житло для внутрішньо переміщених осіб". 

Міжнародні організації підтвердили свої наміри по забезпеченню житлом переселенців.

Проект буде реалізовувати Міжнародна організація з міграції (МОМ) за підтримки кредитної установи для відбудови (KfW). Бенефіціаром якого виступить Мінветеранів.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme