ООН вступилася за переселенців: В Україні час відмінити прив‘язку місця реєстрації до виплати пенсій

ООН закликала владу України відмінити прив‘язку місця реєстрації до виплати пенсій

Про це заявила заступниця представника агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун, передає Depo.Донбас з посиланням на прес-службу ООН.

"Настав час відмінити прив‘язку місця реєстрації до виплати пенсій та створити простий механізм їхньої виплати на підконтрольній уряду території, через українські банки пенсіонерам незалежно від місця їхнього постійного проживання", – зазначила Калхун.

В ООН нагадали, що 4 вересня 2018 року Велика палата Верховного Суду України винесла рішення, яким задовольнила позов внутрішньо переміщеної особи з Донецької області, виплата пенсії якого була призупинена з квітня 2017 року.

"Починаючи з листопада 2014 року, всі пенсіонери, місце проживання яких зареєстроване на неконтрольованій урядом території, були змушені не тільки реєструватися як переселенці, щоб продовжувати отримувати пенсію, але й проходити обтяжливу процедуру верифікації (включно з позаплановими перевірками місця проживання). Це спричинило втрату доступу громадян до їхніх пенсій", - нагадують в ООН.

Зазначається, що з червня 2016 року понад 1,2 млн. осіб з непідконтрольних уряду територій отримували пенсії, з липня 2018 р., лише 477 000 продовжили їх отримувати.

"Верховний Суд підтвердив, що результати згаданих перевірок не дають законних підстав припиняти виплати пенсії", - йдеться у повідомленні.

Фото: переселенці на КПВВ "Станиця Луганська". FacebookЮрій Гарбуз

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас