Окупанти розповіли, як знищили усю промисловість Стаханова: жителі залишилися без роботи

Непрацюючий нині "Стахановський завод феросплавів" був найбільшим виробником феросиліцію в Україні близько 50% загальноукраїнського виробництва

Окупанти розповіли, як знищили усю проми…

У окупованому "ЛНР" Стаханові більшість підприємств не працює. Це містоутворюючі підприємства - це ПАТ "Стахановський вагонобудівний завод", ПАТ "Стахановський завод феросплавів" та ПАТ "Стахановський завод технічного вуглецю".

Про це у інтерв'ю підконтрольній "ЛНР" газеті "XXI век" розповів призначений "ЛНР" "голова" окупаційної адміністрації міста Стаханова Сергій Жевлаков.

Він підтвердив, що в даний час ці підприємства зупинені, працездатне населення залишилося без роботи.

Жевлаков зазначив, що теоретично "Стахановський завод технічного вуглецю" може сьогодні продавати свою продукцію за традиційними для себе напрямками: Україна, Індія, США і Західна Європа.

Але виникає ряд питань, пов'язаних з реалізацією продукції на територію України та митним оформленням товарів для відправки на експорт: вантажні митні декларації та сертифікати походження продукції. Як відомо, "ЛНР" не визнала жодна країна світу, тож продавати продукцію розташовані у окупації заводи не можуть.

Крім того, залізниця не в змозі забезпечити сьогодні потреби підприємства з перевезення сировини з Авдіївки і Єнакієвого в Стаханов через станції Дебальцеве і Попасную, також немає можливості доставити необхідну сировину із Запоріжжя та Дніпродзержинська.

"Незважаючи на відносно спокійну ситуацію в місті Стаханові протягом березня-квітня 2015 року, значна частина працівників підприємства не повернулася з вимушеної еміграції. За нашими даними, сьогодні з 570 осіб необхідного персоналу СЗТУ в місті знаходяться близько 250-300 осіб", - пожалівся Жевлаков.

Інше підприємство Стаханова - ТОВ «ТАР АЛЬЯНС», яке спеціалізується на виробництві кам'яновугільного пеку різних марок, як у рідкому, так і в твердому вигляді, а також кам'яновугільних масел - в даний час не працює.

Продукція стабільно поставлялася найбільшим світовим виробникам алюмінію, електродної продукції, а також виробникам хімічної, будівельної та інших галузей.
Ще на одному підприємстві - Стахановському вагонобудівному заводі - в даний час введена тимчасова адміністрація. Основною проблемою для заводу на даний момент є відсутність сертифікатів відповідності на продукцію та СМК (система менеджменту якості), виданих РСФЖТ (Росія). Їх дія припинена у зв'язку з неможливістю проведення інспекційного контролю функціонування СМК підприємства на відповідність вимогам ГОСТ 180 9001 в червні 2014 року.

ВАТ "Стахановський завод феросплавів" був найбільшим виробником феросиліцію в Україні (близько 50% загальноукраїнського виробництва). Завод має 8 феросплавними печами продуктивністю близько 2 тис. Тонн продукції на місяць кожна. Завод спеціалізується на виплавці висококремнистих марок феросиліцію ФС 65 і ФС 75, силікомарганцю МнС17, щомісяця виробляє також ФС 45. Завод є спеціалізованим підприємством з виробництва феросиліцію марок ФС20, ФС25, ФС45, ФС65, ФС75, ФС90, феросилікомарганцю марок МнС17РБ, МнС17Р45, а також модифікаторів і лігатури на його основі. В даний час завод не працює.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, акціонери ПАТ "Луганськтепловоз", 76% в якому належить російському "Трансмашхолдингу" (ТМХ), схвалили перереєстрацію підприємства з окупованого "ЛНР" Луганська у підконтрольний Україні Сєвєродонецьк.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme