Окупаційна влада Донбасу продає вугілля за безцінь при собівартості $67 за тонну

Окупаційній владі не вдасться торгувати вугіллям за вигідними цінами та покривати витрати на заробітну плату шахтарям

Про це заявляє народний депутат, голова "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук, передає Depo.Донбас.

Він зазначає, що спроби переорієнтації збуту "ЛДНР" сировини та готової продукції на ринок РФ не призвели до покращення ситуації та відновлення стабільного функціонування бюджетоутворюючих галузей на окупованих територіях.

"Найбільш це відчутно у вуглевидобувної галузі. Єдиним напрямком реалізації вугілля, споживачем якого раніше була Україна, залишилась Російська Федерація. Збільшення вугільного експорту до РФ підноситься ватажками "ЛДНР" як результат успішної кооперації "ДНР" й "ЛНР" з РФ, але фінансова віддача такої співпраці є значно нижчою у порівнянні з українськими споживачами", - зазначає Тимчук.

Він пояснив, що реалізація більшої частини видобутого вугілля російським посередникам відбувається за безцінь, по $30-35, при собівартості його видобутку $67 за тонну.

"Так, при закупівлі вугілля ООО "Газ – Альянс" (підконтрольне С.Курченко, є імпортером 75% вугілля з "ЛНР") ціна однієї тони енергетичного вугілля складає $32", - пише Тимчук.

За його даними, подальший перепродаж російськими посередниками вугілля з "ЛДНР" третім країнам здійснюється вже за світовими ринковими цінами в діапазоні від $100 до $160 за тону.

При цьому, як зазначає Тимчук, ватажкам "ЛДНР" не варто сподіватись на збільшення виручки від продажу вугілля росіянам для залатування "республіканських" соціальних дірок, адже Енергетична стратегія РФ до 2035 року передбачає лише подальше зменшення обсягів споживання вугілля в РФ та зростання експорту вугілля власного видобутку для підтримки власної галузі (2013 – 153 млн т., 2014 – 156 млн т., 2016 – 165 млн т., у 2017 очікується – 175 млн т., а у 2025 – 197 млн т.).

"А враховуючи обмежені логістичні можливості Чорноморсько-Азовських портів РФ (сукупний обсяг перевалки у 2016 - 9,2 млн т. на рік) та залізничних переходів на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, вугілля з шахт окупованого Донбасу за ринковими цінами навряд когось зацікавить", - зазначає він.

Крім того, з 2021 року очікується закриття всіх восьми вугільних енергоблоків Новочеркаської ГРЕС, яка є єдиним споживачем вугілля на півдні РФ (власник - ПАТ "Газпром"). Очікуваний додатковий профіцит вугілля – близько 3-4 млн т.

"У результаті, навіть якщо реалізувати весь запланований "республіками" обсяг вугілля та продати його за "ринковими" цінами, які пропонують "братські російські" перекупщики (по $30-35), коштів не вистачатиме навіть на виплату поточноЇ заробітної плати шахтарям, не говорячи про заборгованість по зарплатні, яка вже на сьогодні сягає кількох мільярдів російських рублів", -пише Тимчук.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme