Одкровення JIT: Найцікавіше з розмов Бородая, Суркова, рятівника Коломойського і людей Шойгу

Об'єднана слідча група (JIT) у справі MH17 оприлюднила нові дані, які доводять участь Росії у підтримці, впливі та формуванні "ЛНР" і "ДНР" на Донбасі в 2014 році

Одкровення JIT: Найцікавіше з розмов Бор…

JIT оприлюднила низку перехоплених телефонних розмов між ватажками і російськими урядовими чиновниками, а також з особами, які поки невідомі. У своєму звіті JIT наводить деякі розшифровки розмов, але далеко не всі. Depo.Донбас прослухав розмови і вибрав найцікавіше.

Бородай на службі Росії і рятівник Коломойського

Група провела бесіди з декількома свідками, які були членами "ДНР" влітку 2014 року. Ці свідки заявили, що ключові фігури збройного угруповання отримували вказівки з Російської Федерації.

Їхні показання підтверджуються телефонними розмовами, які були записані в той час. Наприклад, розмовою, в якій брав участь тодішній "прем'єр" "ДНР" Олександр Бородай, одна з тих самих ключових фігур. Бородай 3 липня 2014 року розмовляв зі своїм знайомим, якого поки не вдалося ідентифікувати.

Знайомий просить Бородая вплинути на звільнення двох людей, яких утримують в "ДНР" "помилково", просить його про зустріч з російським "миротворцем" Олександром Апостолом, а також згадує про свою мету – включити "Приватбанк" у систему "ДНР" і врятувати Ігоря Коломойського. 

"Основна мета, яку я переслідую у тій каші, яка вариться, я хочу щоби Коломоєць не був втрачений і залишився у живих і "Приватбанк" увійшов в систему "ДНР". Коломойський чи як там його. Я з ними розсварився з "Приватбанком", ще у 2011 році, я в них просив карту "королевська кров", ми з ними поговорили і от то чим закінчився наш конфлікт, це вилилося зараз на простори усієї країни", – каже невідомий захисник Коломойського

Бородай: – Я зовсім не зацікавлений в цьому пані, ніяк. Я вважаю, що він ворог Російської Федерації, і він повинен бути фактично знищений.  

Захисник: – А до мене прийшов син шестирічний і спитав: "Папа, ворогів треба знищувати?" А я йому сказав: "Ні, ворогів потрібно робити друзями, тоді перемога буде чистою".

Бородай: – Я вважаю, що це не можливо, вибачайте, звичайно. Коломойський настільки відвертий наш супротивник, так що зробити його нашим сторонником неможливо.

Захисник: – Добре, можна я ще одне речення скажу? Я не відстоюю його інтереси. Просто розумієте, на сьогодні в Україні розгорнувся конфлікт двох інтересів, грубо кажучи донецьких жлобів, для яких ледь що – одразу в диню, а потім поговоримо, і євреїв з Дніпропетровська. Так ось до 15 років я ріс у Донецьку як донецький жлоб, а потім провівши в Одесі… Я якраз те поєднання, яке може бути… Я нічого не прошу скасовувати, я просто прошу.. Ось дивиться, як будь-який цар у російських казках, що нашкодив, який не знає, як вийти з ситуації, він віддає половину царства тому, хто йому може допомогти. У випадку з нашими олігархами, зі всіма, вони всі повинні із статуса олігарха і крадія перетворитися у кризових менеджерів. Для цього весь капітал має повернутися у країну, а 50% повернуто за те, що зроблене. І тоді, я думаю ані МВФ, ні хто не знадобиться.

Бородай: – "Ну, у Вас далекосяжні плани, а у мене – ні. Я виконую накази і захищаю інтереси виключно однієї держави, Російської Федерації. Ось, власне, і все".

Захисник: – Не питання, я вам сказав, інформація до вас дійшла, ви там передасте далі по службі і вона спрацює.

Бородай: – Дай Бог, добре.

Люди Шойгу в "ДНР"

Ще один доказ того, що Росія брала участь у керуванні збройними підрозділами "ДНР", відображено в іншій розмові. На початку липня 2014 року член "ДНР" "Монгол" повідомляє "коменданту Макіївки", що "прибудуть люди з повноваженнями від Шойгу".

Сергій Шойгу – це міністр оборони Росії. За словами члена "ДНР", ці люди "викидають нах*й місцевих польових командирів з підрозділів", а "москвичі" візьмуть командування.

Ця розмова сталася 1 липня 2014 року:

Комендант: – Як комендант Макіївки, я б хотів дізнатися. Я б хотів дізнатися, до чого ми йдемо.

Монгол: – Ми йдемо до єдиноначальності. Сюди прибувають люди з повноваженнями від Шойгу, і всіх місцевих польових командирів викидають нах..й з підрозділів … Але Макіївку це не стосується.

Комендант: – Мене цікавить, коли тоді це буде, щоб я знав, кому мені потрібно буде підкорятися бл ... ь

Монгол: – Ти будеш підкорятися міністру оборони. (...) Міністру оборони ДНР.

Комендант: – Це хто такий?

Монгол: – Ну, міністр оборони у нас – Стрєлков, а головнокомандувач військами - як президент або прем'єр-міністр у всіх країнах - це Бородай. Стрєлков підкоряється Бородаю.

Монгол: – Готуємося до єдиноначальності і до великої війни. Польових командирів зараз усіх під ніж пустять, тому що вони вже зарвалися. Грабують, насилують, вбивають, грають у політику.

Рука ФСБ і ГРУ та поїздки ватажків у Москву

Кілька колишніх бойовиків повідомили JIT, що російська служба безпеки ФСБ і служба військової розвідки ГРУ були залучені в повсякденне управління ДНР. Один зі свідків заявив, що лідери "ДНР" регулярно їздили в Москву, щоб проконсультуватися зі своїми контактними особами в ФСБ і ГРУ.

Перехоплені телефонні розмови також свідчать про участь російських служб безпеки, які співпрацюють один з одним при управлінні "ДНР". Наприклад 18 липня 2014 роки два члена ДНР обговорюють, що вони обидва отримують свої накази з Москви: перший – з ФСБ, а другий – з ГРУ.

Один з ни це вже вищезгаданий "Монгол", йому телефонує "Шериф", який пред'являє йому претензії щодо вбивств та арештів бойовиків "Духа"  "Спартака", крадіжки платини з банку, погрожує, що в нього є записи його розмов щодо планування ліквідації "Біса" (Ігоря Безлера, "коменданта" Горлівки, – ред.) Монгол дає зрозуміти, що він працює на Росію, а "Дух" і "Спартак" передані ФСБ. З розмови також зрозумілло, що "Шериф" – це колишній опер в українській міліції, в нього є дружина і син.

Шериф: – Монгол, можемо поговорити? Скажи, "Спартак" і "Дух" живі?

Монгол: – Так, живі. передані органам ФСБ. А ти що думав, я їх катувати буду чи вбивати? Так, вони живі, і Лара теж жива, вони передані територіальним органам ФСБ.

Шериф: – Скажи, "Мороза" за що вбили?

Монгол: – Що значить вбили, була караульна служба, по ній відкрили вогонь невідомі.

Шериф: – Скажіть, ви коли Нацбанк брали, ви собі раптом нічого не брали? 16 кілограмів платини не брали?

Монгол: – Нічого не брали.

Шериф: – Добре, а скажи, для чого ви готуєте операції для ліквідації "Біса"? Я не знаю, звідки ти тут взявся, а я тут вже чотири роки в цій темі був, я фашистів ганяв. Потім з'явився ти і зайнявся якоюсь роботою, яка мені не зрозуміла. По Торезу. Я взагалі не знаю, в яку я розвідку поїхав, але ви звідти тягли все, що не прибито цвяхами. Включаючи Порш. Звичайні розбійники з великої дороги.

Потім "Шериф" зізнається, що отримує команди з ГРУ, а "Монгол" каже, що команди йому віддає ФСБ.

Шериф: – І ми сьогодні ... безпосередньо ... вже тиждень … в Москву, і там ми отримуємо команди (...)

Монгол: – І я теж отримую команду з Москви. Теж саме.

Шериф: – Але у вас, у вас, у вас ФСБ? Так?

Монгол: – Так.

Шериф: – У нас ГРУ. Ось і вся відмінність.

Монгол: – Я про це знаю прекрасно.

Сурков, Ахметов та його таємничий патрон

Інший не менш цікавий телефонний дзвінок Бородая – це розмова з помічником російського президента Владиславом Сурковим.

Владислав Сурков розповідає колишньому "прем'єр-міністру ДНР" Олександру Бородаю про свою зустріч з якимсь Рінатом в Москві. Прізвище "Ахметов" Сурков не промовляє, але далі з розмови стало б зрозуміло, який Рінат мається на увазі, так як Бородай говорить про підприємства Ахметова.

Сурков: – Можна зі світських новин дещо з тобою обговорити, настрій є?

Бородай: – Слухаю, так.

Сурков: – Я з Ринатом зустрічався тут. Мене колеги попросили, я не хотів з ним зустрічатися. Він мене три години терпляче чекав в ресторані - це для розуміння, який він сильно зацікавлений. Він тут зустрічається зі своїм колишнім патроном. Той пропонував йому сидіти за столом переговорів з боку республіки. Ну природно відповідь була зрозумілий, що це неможливо з його боку. говорив про мир. Добре відгукувався про тебе, про Ходаковськогоі про Пургіна. Запитав, чи можна йому приїхати в Донецьк. Я сказав, що краще цього не робити. У нього погані цілі, він буде тільки розкладати вас там.

Бородай: – Я прекрасно розумію я проти теж.

"За споживанням газу. Зрозуміло, що всі підприємства області - вона ж республіка - впали рази в три в середньому, крім ахметівських", – сказав Бородай. 

Він додав, що, за наявними даними, в Дружківці ці підприємства охороняють бойовики Ігоря (Біса) Безлера і Олександра Ходаковського.

Військова підтримка з Росії

Сурков також 3 червня 2014 рокут також казав, що буде підкріплення з Росії:

Сурков: – Там хтось Антюфеев (Володимир Антюфєєв - російський діяч з Придністров'я, потім виконував обов'язки "прем'єр-міністра" терористичної організації "ДНР", - ред.) до тебе буде висуватися. Я тобі про нього говорив. (...) Він в суботу збирався ... сюди вже ... в неділю навіть відбувати. (...) А в суботу вони висуваються туди на південь вже, ну щоб бути в боєготовності. Ось. Там, Саша, один момент – відразу тобі скажу – вони ж на ГБ претендують. Але я сказав, що Ходаковський там же очолює ГБ.

Бородай: – Я не проти. Я думаю, що Ходаковський, до речі, із задоволенням свій пост здасть. (...)

Сурков: – Ну дивись, Саша. Ти сам вирішуй. Якщо він здасть [...], нехай тоді здає [...]. Якщо він не захоче здавати по якихось причин [...] з яких-небудь причин, то нехай створять ще одну спецслужбу. Нічого там страшного не трапиться.

Також з цієї розмови з'ясувалося, що в 2014 році Денис Пушилін був людиною "Біса", наймав кілерів, щоб прибрати Бородая і Олександра Захарченка.

Сурков: – Він тут бігає по Москві поки що.

Бородай: – Так, я знаю, Захарченко зняв покази з кілера на відео.

Сурков: – Хм, непогано.

Бородай: – Так. Пушилін людина Біса, так?

Сурков: – Так, він це не приховує, це очевидно.

Бородай: – Я знаю, я прекрасно це знаю. Просто все, що вважається таємницею у Москві, це відомо усьому Донецьку.

Сурков: – Та ні, не таємниця, я просто по його висловлюваннях зрозумів, що вони заодно.

Перехоплені телефонні розмови також показують, що Сурков виступає в якості чарівної палички для лідерів "ДНР". Сурков погоджує призначення керівників, вирішує питання щодо того, кого арештовувати, узгоджує "документи, наприклад "Акт про незалежність Новоросії". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"