Одкровення іноземних добровольців, що воюють на Донбасі на боці України, - ЗМІ

Двоє екс-військовослужбовців австралійських збройних сил воювали проти бойовиків на сході України

Одкровення іноземних добровольців, що во…

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Главред", про це пише австралійське видання ABC.

Коли колишній неонацист Ітан Тіллінг та колишній льотчик королівських австралійських ВПС Джаред Беннет стали частиною проукраїнських батальйонів, беручи участь в бойових діях в Україні. Тіллінг приєднався до правого крила через побоювання ісламського терору в Австралії і під враженням терористичних атак за кордоном, швидко розчарувався в Right Wing Resistance.

"Мене почали турбувати питання імміграції в Австралію, хто сюди приїде і чи можемо ми гарантувати, що ці люди не нашкодять нам. У них (Right Wing Resistance) не було політичної та економічної програми. Вони були у групі, тому що окрім її учасників у них нікого не було. Я зрозумів, що вони абсолютно марні люди і вирішив, що не хочу мати нічого спільного з ними. Але це не було навіть частиною мотиву мого рішення поїхати в Україну", - говорить він.

Тіллінг розповів, як відправився на війну.

"Насправді приєднатися до іноземної армії було набагато складніше, ніж люди можуть подумати. Я шукав в інтернеті тижнями статті та огляди про те, як іноземці добровільно вливаються в збройні сили країн", - розповів авітралійський військовий.

Вирішальною інформацією стало відео на YouTube про "Грузинський національний легіон" - підрозділ іноземних бійців в Україні, який включає американців, британців і європейців. Зв'язавшись з Грузинським національним легіоном і запевнивши підрозділ, що не порушуює закони, Ітан Тіллінг висадився на лінії зіткнення в Луганську, місці найбільш інтенсивних боїв на Донбасі.

За словами Тіллінга, війна виявилася не такою, якою він очікував.

"Всюди запах гнилі. Земля пахне сумішшю сечі, гною і крові. Коли ти в бою, пахне димом, пахне порохом. Всі випускають близько 50 тис. патронів за 60 секунд. Все майже як у фільмі", каже Тіллінг.

Він розповідає, що бойовики були оснащені кулеметами радянської епохи, малими ракетними установками, напівавтоматичними гранатометами і снайперськими гвинтівками.

"У мене особисто були автомат АК і гранатомет - і ми ризикували всім. Це найближче до траншейної війни в стилі Першої Світової, і я, звичайно, не очікував такого, потрапивши в окупований Донецьк. Нас обстрілювали з мінометів і артилерії майже 24 години на добу", - розповідає Тіллінг, додаючи, що солдатам доводилося чергувати на 6-годинних нічних змінах, щоб зупинити ворога, "що біжить по окопах на вас". "У нас навіть кишки були вимазані в грязі, різниця між лініями становила близько 120 м. З нашої траншеї ми чули їхні розмови російською, бачили їхні бункери і окопи ясно, як вдень". За його словами, уніформа не була призначена для низьких температур і снігу, а їжі і води було мало. Легіон жив за рахунок черствого хліба і галет. "Я втратив близько 10 кг, коли був в окопах. Морально важкий досвід. Це безумовно було зовсім не те, чого я очікував, і я рекомендував би будь-якому австралійцю, який замислюється відправитися туди воювати, дуже ретельно поміркувати над тим, яка мета і які випробування вони готові терпіти", - говорить він.

Тіллінг розповів, що він був свідком звірств.

"Там, звичайно, відбувалися речі, які вважали б військовими злочинами. Одного з наших хлопців ми знайшли у полі, у нього були відрізані пальці на руках і ногах, тестікули і пеніс, а горло перерізане". Протягом декількох днів Тіллінга привів в зневіру навколишній хаос і некомпетентність колег. Через два місяці Тіллінг в гніві залишив Україну. Командувач Мамука Мамулашвили, сказав, що Тіллінг пішов через занепокоєння з приводу серйозної нестачі продовольства і води. Він описав містера Тіллінга як "мотивованого" і "хорошого солдата", але висловив занепокоєння у зв'язку з тим, що він був колишнім нацистом.

За рік до Тіллінга інший австралійський боєць, після завершення служби в Королівських австралійських військово-повітряних силах 30-річний Джаред Беннет поїхав в Україну, натхненний соцмережами.

Беннет розповів, що каталізатором вступу у війну були повідомлення від одного військового зі США, який на Facebook писав з лінії фронту. У 2016-му він приєднався до радикальних ультранаціоналісти "Правого сектора", де служив разом з Крейгом Лангом, тим самим американським колишнім солдатом, який втік з США в Україну.

Прес-секретар бойового крила "ПС" зазначив, що в минулому році Беннет повернувся в Україну, однак сам австралієць не вийшов на зв'язок, щоб підтвердити це.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme