Порушення припинення вогню на Донбасі зросло на 45%, - ОБСЄ

Число порушень режиму припинення вогню на Донбасі збільшилася на 45% в порівнянні з попереднім тижнем

Depo.
20 жовтня 2017 14:55
ФОТО: depo.ua

Про це сказав перший заступник глави СММ ОБСЄ Олександр Хуг, передає Depo.Донбас з посиланням на "Остров".

"Минулого тижня СММ ОБСЄ в Україні зафіксували 3335 порушень режиму припинення вогню, що на 45% більше, ніж за попередній тиждень", - зазначив він.

Таке збільшення, за його словами, є відображення загальної тенденції, яку спостерігачі СММ ОБСЄ фіксують з початку вересня.

"Після того, як сторони відновили свої зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню з 25 серпня, спостерігалося зменшення кількості зафіксованих порушення режиму припинення вогню. Але з того моменту неухильно і поступово збільшуються показники", - зазначив Хуг.

Також він додав, що досі фіксується невідведене важке озброєння, і занадто близьке розташування сторін одна до одної. "Минулого тижня, ми, наприклад, зафіксували 55 одиниць озброєння, розміщених з порушенням від лінії розмежування: 26 - в підконтрольних уряду районах і 29 - в районах непідконтрольних", - сказав Хуг.

Зокрема, за його словами, безпілотники СММ ОБСЄ зафіксували крім іншої техніки, 5 артилерійських установок і три гармати "Рапіра" в Новоселівці, підконтрольної так званої "ДНР". Крім того, за його словами, в підконтрольному урядові Олександрополі, безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував 20 артилерійських установок.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас