Обстріли скоротились на 80%: У Мінську побачили дію "хлібного перемир'я"

У Мінську вирішили, що після початку "хлібного перемир'я" безпекова ситуація на Донбасі покращилася.

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-секретаря представника України у контактній групі Леоніда Кучми Дарку Оліфер.

Вона повідомила, що за даними голови СММ ОБСЄ Ертурула Апакана, який також є координатором безпекової підгрупи, інтенсивність обстрілів за цей час зменшилася майже на 80% у порівнянні з попереднім періодом.

Проте, за його словами, повноцінний режим тиші так і не став реальністю, порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРДЛО продовжуються.

"Триває повзуча військова активність, виявлена СММ ОБСЄ на ділянках розведення сил та засобів в р-ні Петрівського і Золотого, особливу тривогу викликають факти облаштування укріплення кулеметних та мінометних позицій", - йдеться у повідомленні.

На думку Апакана, справжнє перемир'я є можливим лише за виконання низки складових, а саме: повне, стале та всеохоплююче припинення застосування зброї за моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ і надання гарантій безпеки, насамперед, з боку РФ; відведення важких озброєнь, танків та мінометів НЗФ ОРДЛО у відповідності з Мінськими домовленостями і за моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ; забезпечення безперешкодної та повноцінної роботи СММ ОБСЄ по всій території України, в тому числі, на ділянках вздовж неконтрольованої частини українсько-російського кордону зі створенням зон безпеки у прикордонних районах України та РФ; демілітаризація Кальміуського, Кумачово, Саханки, Новоазовська; повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Зазначається, що дотримання Мінської лінії є принциповим для всього блоку безпекових питань.

"Відповідно до цієї домовленості Донецька фільтрувальна станція має перебувати під контролем України. Саме в такий спосіб може бути гарантована безпека і працівників цієї установи, і ремонтних бригад, і спостерігачів СММ ОБСЄ, які здійснюють моніторинг в цьому районі", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що Україна зробила все можливе для людей, які забезпечують постачання води сотням тисяч мешканців Донбасу.

"Кожну зміну ДФС супроводжують військові Збройних Сил України. Натомість РФ, як і раніше, відмовляється надати відповідні гарантії безпеки", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у Мінську сьогодні, 11 липня також обговорили проблеми з мобільним зв'язком на окупованих територіях.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme