Новий голова ОБСЄ Лайчак шокований життям людей уздовж лінії зіткнення

Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ та європейських питань Словаччини Мирослав Лайчак розповів про свої враження від першої поїздки на схід України у статусі очільника місії

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

За словами нового голови організації, він шокований умовами життя людей уздовж лінії зіткнення в Донбасі, і закликає обидві сторони докласти більше зусиль для мирного політичного врегулювання конфлікту.

"Криза в Україні та навколо (держави) є головним пріоритетом головування Словаччини в ОБСЄ. Перебуваючи на місці, я бачу всю важливість роботи, яку виконує ОБСЄ, і те, що ще належить зробити", - наголосив Лайчак.

На думку Лайчака, організації варто активізувати зусилля для поліпшення умов життя мирних мешканців у зоні бойових дій.

"Для постраждалих цей конфлікт диктує умови їхнього повсякденного життя. Прямий чи дотичний артобстріл став повсякденною реальністю. Ми повинні працювати краще та пропонувати інноваційні ідеї для поліпшення умов їхнього життя", - додає він.

Голова ОБСЄ також наголосив на важливості роботи Спеціальної моніторингової місії (СММ), спостерігачі якої "сприяють запобіганню подальшої ескалації".

І назвав тривале та стійке перемир'я в Донбасі ключовою умовою подальших продуктивних переговорів щодо врегулювання конфлікту в Тристоронній контактній групі в Мінську та "нормандському форматі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас