Нові правила перетину КПВВ на Донбасі: Дітям необхідний закордонний паспорт

Діти до 14 років з 29 жовтня можуть заїхати та виїхати на тимчасово непідконтрольну територію Донецької та Луганської областей тільки за закордонним паспортом

Нові правила перетину КПВВ на Донбасі: Д…

Наприкінці місяця набуває чинності постанова Кабінету міністрів №815, що вводить нові правила ввозу та вивозу людей і товарів. Про новації Gazeta.ua розповів юрист громадської організації "Донбас-SOS" Остап Хункевич, передає Depo.Донбас з посиланням на  Gazeta.ua.

За його словами, перетнути лінію розмежування з дітьми стане важче.

"Тепер їм треба робити закордонний паспорт. Також раніше достатньо було показати паспорт супроводжуючого, якщо у дитини не було українського свідоцтва про народження. Тепер треба пред'являти ще і "документи, що підтверджують факт народження дитини". При цьому немає вимог до цих документів, а також не прописано, що робити, якщо таких документів немає взагалі. Тобто теоретично це може бути і довідка з пологового будинку з окупованої території", - зазначає Хункевич. 

Також він зазначив, що діти, які виїхали з окупованої території в супроводі конкретної особи, можуть заїхати назад тільки в супроводі цієї ж людини. При цьому раніше такої вимоги не було.

Проте юрист розповідає і про позитивні зміни. Зокрема, діти 14-16 років самостійно можуть перетинати лінію розмежування, якщо вони навчаються на підконтрольній Україні території, а батьки живуть з іншої сторони лінії розмежування.

"Буде можливість перетинати лінію розмежування за довідкою Державної міграційної служби тим, хто подав документи на оформлення паспорта. У тому числі й тими, хто переклеює фото після 25 і 45 років. Також чітко закріплена можливість заїхати на підконтрольну територію тим, хто прострочив термін вклеювання фото. У постанові прописали порядок дій щодо осіб, які прибули на контрольно-пропускні пункти без документів", - зазначив він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook