На Росії заявили, що мешканцям "Л-ДНР" з роспаспортами не платитимуть пенсії

Жителям окупованого Донбасу, які отримають російські паспорти і не переїхали в РФ, пенсії повинна платити Україна

 Про це повідомляє пенсійний фонд Росії, передає Depo.Донбас з посиланням на РБК.

"Пенсії призначає і виплачує держава постійного проживання особи незалежно від її громадянства (Росії або України). В зв'язку з цим російські пенсії громадянам, які постійно проживають в Україні, в тому числі в Донецькій і Луганській областях, не призначаються", - повідомили у відомстві.

У питаннях призначення та виплати пенсій громадянам з "ДНР" і "ЛНР" пенсійний фонд Росії керується Угодою про гарантії прав громадян СНД в галузі пенсійного забезпечення від 1992 року. Незважаючи на те що Україна вже вийшла з ряду договорів СНД, з угоди про пенсійне забезпечення вона не виходила.

У фонді запевнили, що пенсії будуть призначатися в загальному порядку.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав видачу в "Л-ДНР" паспортів Росії "боргом перед російськомовними".

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

Заява МЗС України щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів українцям на окупованих територіях буде поширена як офіційний документ Генасамблеї ООН.

25 квітня Радбез ООН збирає засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас