На окупованому Донбасі забрудено два водосховища: Є загроза для життя сотень тисяч людей

На окупованих територіях Донецької і Луганської областей порушено роботу двох водосховищ і спричинено їх забруднення, чим створено пряму загрозу для життя і здоров’я сотень тисяч громадян, а також для місцевої екосистеми

На окупованому Донбасі забрудено два вод…

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, мова йде про Волинцівське водосховище на Донеччині і про Ісаківське на Луганщині, передає Depo.Донбас.

Внаслідок тривалого неконтрольованого скидання неочищених стоків шахти "Булавинська" (перебуває на стадії ліквідації) до Волинцівського питного водосховища біля Єнакієвого зафіксовано значне порушення гігієнічних та екологічних показників.

За даними міністерства, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 рази, сульфатів – у 3,5 рази, цинку – маже у 4 рази тощо.

"Волинцівське водосховище використовується як джерело питної води для міст Єнакієво, Дебальцево, Шахтарськ, Чистяково та інших населених пунктів, де проживає понад 300 тис. осіб. Окупаційна адміністрація знає про наявність проблеми, проте адекватних заходів не вживає. З початку року забруднені шахтні стоки замістили у водосховищі близько 25% води. Оскільки фільтраційні станції водосховища не розраховані на очищення води з такими санітарно-хімічними показниками, при збереженні тенденції воно стане абсолютно непридатним для використання до кінця 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на даний момент забір води з Волинцівського водосховища тимчасово припинено, вода для споживання подається з каналу "Сіверський Донець-Донбас".

"Втім, невдовзі ситуація може вийти з-під контролю, оскільки канал потребує регулярного очищення та планового ремонту. Окупаційна "влада" почне подавати людям забруднену воду", - вважають в міністерстві.

Одночасно на окупованій частині Луганської області виникла загроза зникнення річки Біла та Ісаковського водосховища (розташоване на схід від міста Алчевськ).

Після припинення роботи водовідливного комплексу шахти "Слов’яносербська", внаслідок господарської діяльності Алчевського металургійного комбінату порушено баланс роботи водосховища. Зокрема, протягом 2019 року забір води для потреб АМК перевищив надходження шахтних воду на 5 млн. м куб. Вже зафіксовано обміління водосховища та річки Біла.

За результатами моніторингу і відбирання проб, проведеного наприкінці березня 2020 року, клас якості води в Ісаковському водосховищі понижено з "помірно забруднена" на "забруднена".

Нагадаємо, на окупованій Донеччині ставки в Єнакієвому (район селища Стандартний) стали рудо-рожевими. У ставки куди течуть шахтні води з закритих окупантами шахт, водовідлив на яких не працює.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"