ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На окупованому Донбасі існує система викрадення людей, - волонтер

Кожного другого полоненого з місцевих громадян бойовики жорстоко катували
Depo.
20 листопада 2015 18:15
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла координатор спільноти "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук, передає Depo.Донбас з посиланням на Gazeta.ua.

"На Донбасі наші мобільні групи опитали більше 160 військових і цивільних. Кожного другого цивільного, а вони як правило місцеві, жорстоко катували. На окупованих територіях створена система викрадення людей.

З досвіду Майдану ми знаємо, що рано чи пізно війна закінчиться. Треба буде відновлювати не тільки інфраструктуру, але і віру у справедливість. Якщо зараз ми не зберемо свідчень, то після закінчення війни у нас не буде доказів і винних", - сказала вона.

Олександра Матвійчук переконана, що на окупованій території цивільні - найвразливіші.

"З 8 тис. загиблих на Донбасі за офіційними даними - 7 тис. цивільних. Там викрадають людей навіть за таким пунктом як "пасивна допомога республіці". А насправді просто забриють майно. Є цілий пласт таких справ. Це територія безправ'я. Вимір влади окупантів - відстань, на яку стріляє їхній автомат. Нещодавно я говорила з жінкою із Донецька, яка провела в полоні 3 місяці. Вагітною. Її били. Звинуватили в тому, що вона снайпер, хоч була вже у досить поважному стані вагітності. Насправді хтось доніс, що вона за Україну", - розповіла координатор "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук.

Нагадаємо, що у "ДНР" заявили про готовність до обміну полоненими у форматі "всіх на всіх", однак вимагають повної амністії для бойовиків.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас