ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Луганщині бойовики продавали полонених бійців у рабство на Кавказ по $500

Українських солдатів і офіцерів, які потрапили в полон до терористів "ЛНР" та "ДНР", продавали на спеціальних базарах по 500 доларів за людину
Depo.
24 квітня 2015 16:20
ФОТО: depo.ua
На Луганщині бойовики продавали полонених бійців у рабство на Кавказ по $500
На Луганщині бойовики продавали полонених бійців у рабство на Кавказ по $500

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Олег Котенко, координатор волонтерської групи "Патріот", повідомляє Донбас.depo.ua.

За його словами, були випадки, коли полонених українських бійців продавали в рабство на Кавказ.

"Під Краснодоном був базар полонених. Ціна за людину стартувала від 500 доларів. Знайшлися семеро наших бійців в Адигеї. Надходить інформація з Дагестану, Осетії, Карачаєво-Черкесії. Але підтвердити її поки не вдалося", - сказав Котенко.

Він також розповів, що частіше з полону викуповують солдатів, за офіцерів і фахівців торгуються довше. Ще дві окремі категорії бранців - волонтери і мирні жителі. Звільняти бранців допомагають священники різних конфесій, журналісти. Бойовики більш охоче відпускають людей, якщо забирати їх приїжджає мати.

"Розстрілюють здебільшого снайперів, кулеметників, артилеристів. Якщо полонені тяжкопоранені, залишають спливати кров'ю. Полонених використовують як дармову робочу силу. Змушують пиляти утиль на заводах", - пояснює Котенко.

Волонтер також розповів, що у польових командирів терористів  зараз знаходиться 160 осіб, їх тримають в селищах Комсомольське, Сніжне, Харцизьк, Красний Луч, Стаханов, Алчевськ, Перевальськ.

"Якби працював єдиний центр, всіх би вже звільнили і розшукували лише зниклих безвісти. А так більшу частину роботи досі виконують волонтери", - упевнений координатор.

Також на визволенні полонених часто заробляють шахраї, що вимагають гроші у батьків бранців, обіцяючи їм повернути сина.

"Якщо шахраєві відомо, що людину внесли в список на обмін, йому потрібно лише дізнатися номер батьків. Дзвонить і каже: завтра син буде вдома. Але покладіть на картку таку-то суму. Люди ведуться. Тому ми ніколи не говоримо, коли і кого будемо звільняти. Є випадки, що хлопці мертві, а за них просять гроші. Трьох шахраїв вдалося затримати. Одного в Маріуполі, двох - у Дніпропетровську. У Маріуполі просили гроші за бійця "Правого сектора". Перед цим інші батькам надіслали відео, де їх сина вбили і спалили. А тут дзвонять і вимагають гроші", - розповів волонтер.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, бойовики "ЛНР" анонсували обмін полоненими і заявили, що готові обміняти 6 полонених українців на 12 терористів.