Війна з пропагандою: На Донеччині для жителів "сірої зони" випускатимуть газету

Понад півтори сотні населених пунктів на лінії зіткнення на Донбасі тепер отримуватимуть газету "Громада. Схід"

Війна з пропагандою: На Донеччині для жи…

Про це під час прес-конференції повідомила головна редакторка газети Інна Юр'єва, передає кореспондент Depo.Донбас.

"Громада.Схід" - проект БФ "Карітас Маріуполь", фінансується Федеральним Міністерством закордонних справ Німеччини. Виходитиме газета двічі на місяць, матиме 8 шпальт. 

"Окрім друкованної версії ми створимо сайт, а також у нас працюватиме колцентр. Там жителі "сірої зони" можуть отримати довідкову інформацію, куди звернутись за рішенням певних питань.  Дзвінки ми аналізуватимемо, будемо збирати інформацію про проблеми жителів цих населених пунктів, напрацьовувати механізм дій у таких випадках, і розповідати про це на сторінках видання", - розповіла Юр'єва.

За  словами директора БФ "Карітас Маріуполь" Ростислава Спринюка, мета створення газети  - розповідати про життя людей у "сірій зоні" та протистояння маніпуляціями та пропаганді тих ЗМІ, до яких вони мають доступ.

"Буферна "сіра зона" - це від нуля до двадцяти кілометрів від ворога.  Люди там не мають правдивої інформації. І взагалі, в інформації обмежені.  Ми ж розповідатимемо про події у цих селах, будемо роз'яснювати, хто у владі за що відповідає, і до кого звертатись з яких питань, а ще друкуватимемо оголошення про роботу та соціальну допомогу",  - розповів Спринюк. 

Газету розповсюджуватимуть "Укрпоштою", а туди, де нема відділень, привозитимуть автівками. Біля крамниць встановлять скриньки, де можна буде взяти примірник.  Наклад становить 30 тис. екземплярів.

У рамках проекту проводитимуть медіатренінги у селах "сірої зони". Там же пропонують місцевим стати кореспондентами та дописувати про місцеві події. 

Наступного року розповсюджувати газету "Громада. Схід" планують і на Луганщині.

Нагадаємо, у прифронтовій Талаківці набрали два класи першачків.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook