На Донеччині викрили нову схему шахрайства з картками: Тепер жертви студенти

На Донеччині попереджають про появу нової злочинної схеми: аферисти розміщують оголошення в інтернеті про підробіток для молодих людей з щоденним доходом у 500 гривень, натомість просять дані банківської картки і проходження "верифікації"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на відділ комунікації ГУ НП в Донецькій області.

"Після цього виявляється, що людина стала заручником кредиту з величезними відсотками, а тих, хто відмовляється платити - залякують розправою", - йдеться в повідомленні.

Однією з жертв шахраїв стала 18-річна дівчина з Мирнограда. Студентка вирішила заробити і зв'язалася з роботодавцем по телефону, вказаному в інтернет-оголошенні. Все спілкування велося в месенджері.

"Представниця фірми" повідомила, що вони надають послуги з перерахування коштів, поповнення мобільних телефонів, оплати комунальних платежів тощо. А комісію за послуги отримують через російські платіжні системи, в яких встановлені жорсткі ліміти виведення коштів на банківські картки України. У зв'язку з цим "компанія" підшукує осіб, які можуть виступити посередниками: отримувати гроші на свою картку і пересилати їх на інші рахунки", - йдеться у повідомленні.

За це добровольцям обіцяють виплачувати по 500 гривень на день. Щоб стати працівником, потрібно пройти "безкоштовну верифікацію", а насправді - надати персональні дані та банківські реквізити і "прив'язати" свій рахунок до чужого телефону.

"Після того, як дівчина виконала вказівки аферистів, їй прийшло повідомлення, що на її ім'я в електронній системі оформлений кредит в розмірі 5000 гривень під грабіжницькі відсотки. За тиждень сума до сплати зросла вдвічі. Потерпіла розповіла батькам, які погасили чужий кредит і звернулися в поліцію", - йдеться у повідомленні.

За фактом порушено кримінальну виробництво по ст. 190 "Шахрайство" Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять досудове розслідування. Встановлюються особи, причетні до аналогічних злочинів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас