На Донеччині роздавали гроші за участь у виборах та напали на активіста (ВІДЕО)

У Новогродівці на Донеччині в приміщенні територіального центру соціального обслуговування роздавали гроші за підтримку кандидата в президенти

Учасники роздачі напали на активіста Дмитра Гавілея, який намагався зняти те, що відбувається на телефон, передає Depo.Донбас з посиланням на ІА "Вчасно".

Роздача грошей проходила в будівлі територіального центру в неробочий час, після 6 години вечора, повідомив

За словами Гавілея, він проходив повз терцентру і звернув увагу на те, що біля будівлі знаходиться багато людей, при цьому, не дивлячись на пізній час, двері будівлі не закриті.

"Я зайшов всередину і побачив в коридорі велику чергу, при цьому люди в черзі тримали в руках якісь конверти, на яких були віддруковані імена і адреси, а також папірці зі штрих-кодами. Я запитав, що тут відбувається, і люди з черги сказали, що їм дають по 500 гривень від партії "Солідарність", щоб вони голосували за певного кандидата", - сказав Гавілей.

Він розповів, що спробував зняти те, що відбувається на відео, але на нього раптово накинулася одна з жінок і вихопила телефон.

"До неї приєднався чоловік з бородою років 30, вони вимагали, щоб я пішов і виштовхали мене з терцентру, - каже активіст. - Чоловік заявив, що якщо я не піду, то він мене розстріляє. Вигнавши на вулицю, вони повернули мені телефон і замкнули двері територіального центру зсередини".

Гавілей викликав поліцію і написав заяву за фактом нападу на нього.

"Працівники терцентру не відчиняли двері навіть поліції, поліцейські світили ліхтариком в вікна і стукали, - каже активіст. - Вони відкрили двері, коли їм вже потрібно було випустити людей, які отримували гроші. Як тільки ті побачили правоохоронців, вони відразу розбіглися. Я дав свідчення за фактом нападу на мене і вказав, що в будівлі терцентру проводилося якесь політичне зібрання. Жінка, що напала на мене, виявилася працівником школи".

Гавілей зазначив, що те, що відбувається курували двоє чоловіків, ймовірно, не місцевих. Саме один з них напав на активіста. Пізніше вони лаялися з поліцією, доводячи свою правоту, і залишилися на ніч у приміщенні територіального центру - йдучи, працівники не стали включати сигналізацію.

Депутат новогродоского міськради Наталія Панькова розповіла, що гроші від імені політичної партії роздавала директор територіального центру Ірина Шуруева.

"Людей на цій роздачі грошей було дуже багато, тільки всередині знаходилися чоловік 50, ще багато хто чекав своєї черги на вулиці, - каже Панькова. - Навіть після того, як їм працівники терцентру сказали, що роздача припинена, і сьогодні їм більше нічого не дадуть, якісь групки людей ще чекали осторонь, мабуть, на щось сподівалися. А працівники терцентру вели себе агресивно, одна з них кидалася навіть на мене, хоча я депутат міськради".

За її словами, приміщення терцентру використовували для потреб політичної партії, що заборонено законом.

"Вони використовували службові приміщення для потреб політичної партії, а це категоричний заборонено, тому що терцентр це комунальна власність, - говорить депутат. - Фактично тут нелегально розташувався штаб партії "Солідарність". Але будівля терцентру знаходиться в комунальній власності, і закон забороняє використовувати його для виборчих кампаній".

Панькова заявила, що має намір подати в поліцію заяву про використання комунальної власності для потреб політичної партії і виборчої кампанії одного з кандидатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас