На Донбасі за незаконний перетин кордону оштрафували вже більше 6 тис. осіб

За 10 місяців 2020 року Держприкордонслужба України оштрафувала більше 6 тисяч жителів ОРДЛО за порушення порядку виїзду з тимчасово окупованих територій

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Як передає Depo.Донбас, про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона зокрема зазначила, що з введенням карантинних заходів щодо COVID-19, кількість перетинів через КПВВ зменшилася майже в 5 разів у порівнянні з попереднім роком.

До початку пандемії майже 90% осіб, які перетинали КПВВ на сході України, становили жителі тимчасово окупованих територій. Вони їхали на лікування, або для вирішення соціальних та адміністративних питань. Тому обмеження їхнього перетину КПВВ порушує не лише їхнє право на свободу пересування, гарантоване Конституцією, а й право на доступ до базових послуг.

"Така ситуація змусила наших громадян шукати інші шляхи, щоб потрапити на контрольовану України територію, наприклад, перетинати державний кордон з Російською Федерацією через пункти пропуску з боку тимчасово окупованій території України, що за українським законодавством є порушенням порядку перетину, і за це передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу ", - констатувала Денісова.

За 10 місяців 2020 року Держприкордонслужба виявила 6 432 факти вчинення такого правопорушення. У більшості цих випадків, а саме - 6 114 разівлюдей оштрафували.

"Я отримала більше 50 повідомлень від громадян про порушення їхніх прав працівниками Державної прикордонної служби України під час складання протоколів. Значна частина заявників - це громадяни похилого віку, які не в змозі самостійно захистити свої права", - розповіла омбудсмен.

Денісова зазначає, що протягом 2020 року в суди першої інстанції було подано 19 адміністративних позовів про скасування постанов про накладення адміністративного стягнення. Позови були задоволені в повному обсязі.

Однак нині ці рішення переглядаються в апеляційних судах, за поданням Державної прикордонної служби України.

"Підсумовуючи, нагадала представникам Державної прикордонної служби України, що відповідно до статті 18 Кодексу України про адміністративні правопорушення не є адміністративним правопорушенням дія, вчинена в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що загрожує, зокрема, правам і свободам громадян, якщо її неможливо було усунути іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода. Тому це обов'язково потрібно враховувати при оформленні протоколів ", - резюмувала Денісова.

Нагадаємо, що "ДНР" планує відкрити після реконструкції пункт пропуску "Успенка" на кордоні з Росією з 1 квітня.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme