На Донбасі і досі працюють 20 компаній "міністрів "Л-ДНР" з санкційного списку США

В Україні досі працюють 20 з 32 компаній з санкційного списку США, засновники яких займають або займали ключові посади у так званих представництвах "ДНР" та "ЛНР"

Як йдеться у дослідженні YouControl, найпоширеніші сфери, в яких працюють компанії, це паливно-енергетична та медіа, передає Depo.Донбас.

При цьому у досліженні зазначається, що 12 з 32 компаній перебувають у стані припинення діяльності.

"Ми з'ясували, що більша частина компаній, які опинились під санкціями, знаходиться в зоні АТО та не перебуває в стані припинення. А отже, вони здійснюють діяльність та мають платити податки в український бюджет. І з цим є певні проблеми: вісім компаній з санкційного списку мають податковий борг, який у сумі складає 1 млн 644 тис. грн. Всі вони не перебувають в стані припинення", - йдеться у повідомленні.

Засновники усіх цих компаній ‒ особи, причетні до окупаційної влади так званих "ДНР" та "ЛНР". Також серед них опинилась вже закрита компанія, заснована ТОВ "Силові машини ‒ Україна" з Росії.

Одразу в 11 компаніях з санкційного списку фігурує Олександр Тимофєєв, так званий "міністр доходів та зборів ДНР". Шість з його компаній досі ведуть діяльність. Він володіє аграрними підприємствами, що входять у групу компаній "Екопрод", потужної агропомислової групи Донбасу. Також йому належать медійні активи Донбасу, компанії з охоронного, ресторанного бізнесу, оптової торгівлі.

Засновницею трьох компаній зі списку Держдепу є, "міністр юстиції ДНР" Олена Радомська. Її компанії активні, надають правові послуги.

Олена Радомська "міністр юстиції ДНР" заснувала три компанії, що потрапили в список Держдепу. Вони активні, надають правові послуги.

Засновником чотирьох компаній, котрі потрапили під санкції, є Ігор Антипов, "замміністр інформації ДНР". Вони припинені або перебувають у стадії припинення. Раніше надавали рекламні послуги та займались видавництвом газет.

Дві компанії зі списку є заснованими Олексієм Грановським, колишнім "паливно-енергетичний міністр ДНР". Одна з його компаній зараз знаходиться в стані припинення, а раніше займалась будівництвом. Інша ‒ комунальна структура "Міські автостоянки Донецької міської ради".

Також до санкційного списку потрапили 11 компаній братів Олександра та Сергія Мельничуків. Лише одна компанія з них не веде діяльності. Олександр Мельничук ‒ так званий "замміністр енергетики ЛНР", а його брат Сергій торгує вугіллям на підконтрольній Україні території. Дві компанії Сергія Мельничука мають діючі ліцензії на видобуток кам'яного вугілля "Антрицит" від Державної служби геології та надр. Компанія ТОВ "Гірничо-збагачувальна фабрика космонавтів" має діючу ліцензію з 2010 року до 2030 року на видобуток вугілля у шахті "Малоіванівська". Фірма ТОВ "Агроплюс" має діючу ліцензію з 2011 до 2031 року на видобуток вугілля у полі шахти "Кошарська".

Нагадаємо, 26 січня Держдеп США оприлюднив чергові санкційні списки, в котрі потрапили 32 українські компанії "через конфлікт в Україні та російську окупацію в Криму". Також у санкційний список потрапили українці та іноземці й іноземні юридичні особи, що не ведуть господарської діяльності в Україні, але на які накладені санкції у зв'язку з співпрацею з окупаціним режимом в Криму чи "ДНР"/"ЛНР".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme