У прифронтових селах на Донеччині діти знову ходитимуть у школу під обстрілами (ФОТО)

Російська волонтерка Вікторія Івлєва намагається привернути увагу можновладців до 18 дітей, що живуть поблизу передової на Донеччині і ходять до школи замінованими дорогами

Відкритого листа Івлєва оприлюднила у на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Depo.Донбас.

Вона розповіла, що на околиці окупованої Горлівки, в селищі Жованка, що наразі на українській території, живуть шестеро дітей. У сусідніх Бахмутці і Пісках - ще дванадцятеро. Села майже зруйновані, в них немає води і світла, хліб привозять волонтери два рази в тиждень.

Школа, в яку діти ходили, залишилася на окупованій території, в Зайцевому. Якийсь час туди ще можна було потрапити, обходячи укладені на дорозі протитанкові міни. Про це волонтерці розповіла одна з учениць цієї школи.

На Донбасі діти знову навчатимуться під обстрілами, бо в Міносвіти немає транспорту (ФОТО) - фото 1

"Одного разу почався обстріл, їх витягали з класу через вікно, навколо тріски літали, і гуркотіло немислимо - було вже зовсім не до навчання. "Ти сидиш в школі, - розповідала мені вона якось на диво спокійно, - а мізки спрямовані тільки на те, щоб не гримнуло ...", - переповіла розповідь дитини волонтерка.

Івлєва наголошує, що всі діти з Жованкі, Бахмутки і Пісок хочуть вчитися. І саме в українських школах. Вона зазначає, що головна проблема у відсутності транспорту.

"Місцевий відділ освіти на повному серйозі вважає, що можна всіх дітей або віддати в інтернат, або обійтися присиланням шкільного автобуса в селище Майорське, до якого діти повинні будуть ходити самі. Але до Майорська від Жованки чотири кілометри, а від Бахмутки - все тринадцять! Хіба ж це мислимо, щоб дитина ходила на такі відстані кожен день, та ще й небезпечною дорогою!", - обурюється жінка.

Івлєва звертається до всіх, хто може вплинути на вирішення цього питання із закликом не кидати 18 дітей з епіцентру бойових, які прагнуть вчитися в Україні.

"Будь ласка, зробіть все можливе, щоб вісімнадцять дітей з трьох сіл Донецької області, що знаходяться майже на нульовій позначці і фактично на лінії фронту, змогли б ходити в школу в рідній країні, в школу, в якій не буде гуркотіти. Вірніше, не ходити, а їздити. І не на шкільному автобусі, а на броньованому і безпечному транспорті зі спеціальними розпізнавальними знаками", - пише волонтерка.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme