На Донбасі 38 дітей загинули, ще 128 були поранені через підрив на мінах

38 дітей загинули, ще 128 були поранені внаслідок розриву мін, боєприпасів й інших вибухонебезпечних залишків війни на Донбасі від 2014 року

На Донбасі 38 дітей загинули, ще 128 бул…

За даними ЮНІСЕФ, понад 200 тисяч дітей проживають у 20-км зоні по обидві сторони від лінії розмежування, що сильно забруднена мінами і боєприпасами, передає Depo.Донбас з посиланням на " Радіо Свобода".

"Ще в сотнях сімей із дітьми хтось із членів родини постраждав від мін. Наведені цифри відображають лише підтверджені дані, фактично таких випадків, на жаль, набагато більше", – заявляє ЮНІСЕФ, який спільно з Данською групою з розмінування (ДРБ-ДГР) презентував результати дослідження "Оцінка потреб дітей, що постраждали від мін або вибухонебезпечних залишків війни".

Вказані цифри є даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, зібраними станом на 31 серпня 2019 року.

За результатами дослідження ДРБ-ДГР та ЮНІСЕФ спільно з Офісом уповноваженої Верховної Ради України з прав людини розробили рекомендації з посилення допомоги сім’ям, діти в яких постраждали від мін або вибухонебезпечних залишків війни.

Зокрема, вони радять звернути увагу на можливості залучення міжнародної експертизи для забезпечення дітей високоякісними функціональними протезами, a також безперервною медичною і психологічною допомогою, доступними інклюзивними послугами. Не менш важливо розробити відповідну законодавчо-правову базу щодо забезпечення прав потерпілих. Держава має надавати соціальний супровід сім’ям із моменту інциденту до повного одужання постраждалого, наголошують в ЮНІСЕФ.

Ці й інші рекомендації планують подати на розгляд Кабінетові міністрів України для швидшого формування національної соціальної політики щодо всебічної підтримки потерпілих від мін.

Також організації закликали міжнародну спільноту долучитися і зробити фінансовий внесок для підтримки потерпілих від мін в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook