ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МОЗ не має офіційної інформації щодо епідемії грипу в Краматорську

МОЗ не має офіційної інформації про ситуацію з епідемією грипу в Краматорську та формує комісії для її вивчення
Depo.
12 січня 2016 20:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила головний позаштатний інфекціоніст міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

 "Ми зараз формуємо комісії для вивчення ситуації захворюваності на грип в Краматорську, Також ми запросили матеріали на дослідження, але поки їх не отримали. Це ускладнюється тим, що вірусологічна лабораторія в Донецькій області залишилася на окупованій території, залишилася тільки одна лабораторія в Маріуполі", - сказала вона.

Крім того, Голубовська додала, що в даний час в Україні домінує вірус пандемічного грипу типу "А" (H1N1), епідемія якого була зареєстрована в 2009 році і який здатний викликає важкі пневмонії, що є причиною смерті. Разом з тим 50% летальних випадків у Вінницькій області викликані вірусом грипу типу "В", який є відносно легкою формою.

"У попередні роки в Україні вірус грипу типу" А "реєструвався менш ніж в 1% випадків, тоді як у поточному епідсезоні, на мою думку, цей показник складе не менше 20%", - сказала вона.

Загалом в Україні зареєстровано 25 летальних випадків від грипу та ГРВІ, що на 14,3% більше в порівнянні з минулим епідеміологічним сезоном.

"Це парадокс - кількість смертей збільшилася, а рівень захворюваності не перевищено", - повідомила директор державної установи "Український центр з контролю і моніторингу захворювань" МОЗ Любов Некрасова.

Як зазначила Некрасова, епідеміологічний поріг не перевищено і становить 5,7%, тоді як для епідемії показник - 7-8%. "В даний час епідпоріг не перевищено в жодній з областей, але вірус грипу відрізняється агресивністю", - підкреслила експерт.

За даними МОЗ, з початку епідеміологічного сезону з 1 жовтня 2015 року з 10 січня 2016 зареєстровано 2,2 млн випадків захворюваності на грип та ГРВІ. Зокрема, в середньому на 10 тис. населення - 570 захворілих, по Київській області - 938 осіб на 10 тис, у Києві - 850 хворих на 10 тис. Найменший рівень захворювання зареєстровано в Закарпатській (338 хворих на 10 тис.), Тернопільській (341 на 10 тис.) І Харківській (216 на 10 тис.) областях. В цілому по Україні госпіталізовано майже 761 тис. осіб.

Нагадаємо, краматорський мер переконаний, що перекладання вини за важкі наслідки епідемії грипу у Краматорську на мешканців – злочин з боку керівництва міської медицини

Як повідомлялось раніше, у Донецькій області померло вже 27 людей, ймовірно від невідомого штаму грипу та ускладнень від нього.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас