ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Могильник радіоактивних відходів під Донецьком може бути пошкоджений через бойові дії

Українські військові висловлюють стурбованість щодо стану сховища джерел радіоактивних випромінювань, яке знаходиться у підконтрольному незаконним збройним формуванням районі поблизу Донецька
Depo.
22 червня 2015 05:16
ФОТО: depo.ua

Про це 20 червня на зустрічі з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявив очільник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Андрій Таран, передає depo.ua з посиланням на прес-центр АТО.

За його словами, сховище могло бути пошкоджено у результаті детонації підземних складів боєприпасів.

"Неподалік Донецького аеропорту, в якому, як відомо, точилися активні бойові дії, між селищем Піски та вугільною шахтою "Жовтнева" знаходиться сховище джерел радіоактивних випромінювань. Нещодавній потужний вибух, що стався 16 червня на території "Донецького казенного заводу хімічних виробів" внаслідок детонації підземних складів боєприпасів, міг порушити його цілісність", - повідомив Таран.

"Ця ситуація викликає велику занепокоєність української сторони, адже існує вірогідність витоку радіоактивних елементів, що є дуже небезпечним для здоров'я та життя великої кількості цивільного населення регіону. Ми будемо вдячні представникам СММ ОБСЄ за проведення моніторингу радіаційного фону в цьому районі, підконтрольному бойовикам ОРДО, та інших заходів, які б сприяли усуненню небезпеки в регіоні", - заявив Таран.

Більше новин про війну та події на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.