Міськрада Лисичанська поскаржилася Порошенку на утиски російської мови (ВІДЕО)

Міськрада Лисичанська прийняла звернення до президента Петра Порошенка про утиски російської мови 

Міськрада Лисичанська поскаржилася Порош…

Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат міськради Лисичанська Віталій Шведов, передає Depo.Донбас

Утиски, на думку ініціаторів звернення - депутатів "Опоблоку", полягають в тому, що набув чинності новий закон про освіту, згідно з яким навчання буде проводитися українською мовою.

"Лисисчанскій Опоблок знайшов якесь звернення Закарпатської ради і вирішив його винести на сесію міської ради і підтримати. Суть звернення - обурення що законом передбачено навчання в Україні українською мовою", - написав Шведов.

"Було відчуття занурення у 2014 рік. Саме так все і починалося. І що Ви думаєте? Проголосували майже всім складом Опоблоку, за винятком одного, а з огляду на що їх 2/3, то це звернення від імені всього міста Лисичанська піде президенту України", - додав Шведов.

У свою чергу активіст Іван Полупанов, який був присутнім на сесії, на своїй сторінці у соцмережі розповів, що депутатам задали питання, чи є у місті російська діаспора національної меншини.

"На питання, чи є діаспора цієї національної меншини у Лисичанську, що нею так перейнялися депутати від Оппоблоку, відповідь Щеглакова був до жаху ідіотським На його думку, захищати мову національної меншини можна і без діаспори, і без самих представників цієї меншини. Більш того, як виявилося, горе-захисники національних меншин збираються захищати виключно російську меншину. На запитання, а як же вірмени, татари, роми? Як з їхніми мовами? Коли їх мову будемо захищати і викладати нею в школах, відповіді не було", - написав Полупанов.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який викликав хвилю протесту з боку Угорщини та Румунії.

Згідно із новим законом, мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Крім того, у закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Тепер тривалість навчання у школі становитиме 12 років.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme