Міноборони: Донбас заміновано російськими і радянськими вибуховими пристроями (ФОТО)

Територію Донбасу заміновано вибуховими пристроями російського і радянського виробництва, забороненими Оттавською конвенцією

Як передає Depo.Донбас, про це повідомив начальник управління екологічної безпеки і протимінної діяльності Міністерства оборони України Максим Комісаров на брифінгу, передає прес-служба відомства.

"Під час проведення робіт з очищення звільнених територій на сході України групи розмінування Збройних сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби та піротехнічні підрозділи центральних органів виконавчої влади знаходять протипіхотні міни радянського виробництва, які заборонено Оттавською конвенцією. Це зокрема протипіхотна міна ПМН-2", - розповів Комісаров.

До того ж українські сапери виявили в районі ООС пристрій НВУ-П "Охота", який виготовлявся ще у часи Радянського Союзу.

"Конкретно цей зразок є продуктом російського виробництва 2000 року випуску, і на території України його фізично бути не могло. Таким чином, ця знахідка є черговим вагомим доказом того, що Російська Федерація поставляє бойовикам та регулярним підрозділам ЗС РФ міни і боєприпаси", - підкресливши Комісаров.

За словами Максима Комісарова, від початку бойових дій групами розмінування було знищено понад 373 тис. вибухонебезпечних предметів, очищено понад 1300 км і майже 750 км залізничних шляхів.

"Роботи з пошуку, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів проведено на території більш ніж 28 тис. га, майже 90 га акваторії і перевірено 239 об'єктів інфраструктури", - додав він.

Зазначимо, що Оттавська конвенція (міжнародний договір) про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення спрямована на припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас